Gram Altın ALTIN 493.252
Polisim Dergisi

  ABD Başkanı Trump, koronavirüs tedavisiyle ilgili “çığır açan” bir gelişme açıklayacak

  Beyaz Saray Basın Sekretri McEnany tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kovid-19’a karşı ilerleyen günlerde “büyük bir …

  Reklam
  ABD Başkanı Trump, koronavirüs tedavisiyle ilgili “çığır açan” bir gelişme açıklayacak

  Beyaz Saray Basın Sekretri McEnany tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump‘ın Kovid-19’a karşı ilerleyen günlerde “büyük bir tedavi gelişmesi” açıklayacağı duyuruldu. Başkan Trump’ın yarın başlayacak olan Cumhuriyetçi Parti Kongresi sırasında Federal İlaç Başkanlığı (FDA) tarafından onaylanması beklenen plazma tedavisini açıklayacağı düşünülüyor.

  TRUMP TEDAVİNİN ONAYLANMAMASINI POLİTİK NEDENLERE BAĞLAMIŞTI

  Trump geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, FDA tarafından plazma tedavisinin henüz onay verilmemesini politik sebeplere bağlamıştı. Beyaz Saray’dan alınan resmi olmayan bilgiye göre FDA plazma tedavisi ile ilgili yeni verileri değerlendirmeye devam ediyor.

  BENZER TEDAVİ YÖNTEMLERİ DİĞER SALGINLARDA DA KULLANILMIŞTI

  Plazma tedavisi, daha önce Kovid-19 hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden alınan kanın kullanılması ile gerçekleştiriliyor. Benzer tedavi yöntemleri diğer ölümcül hastalıklar olan MERS ve SARS’ta başarıyla kullanılmıştı. ABD’de doktorlar hali hazırda 60 bin korona virüs hastası üzerinde bu tedaviyi uygulamış bulunuyor.

  Öte yandan ABD’de toplam koronavirüs vaka sayısı 5 milyon 856 bin 961’e, toplam can kaybı ise 180 bin 390’a ulaştı.

  Kaynak: İHA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ