Gram Altın ALTIN 408.749
Polisim Dergisi

  ABD’de polisin, kafasına poşet geçirdiği siyahi vatandaşı boğduğu anlara ait görüntüler ortaya çıktı

  ABD’nin New York eyaletinde Mart ayında öldürülen siyahi Amerikalı Daniel Prude’un, polis tarafından kafasına poşet geçirmesi sonucu boğularak …

  Reklam
  ABD’de polisin, kafasına poşet geçirdiği siyahi vatandaşı boğduğu anlara ait görüntüler ortaya çıktı

  ABD’nin New York eyaletinde Mart ayında öldürülen siyahi Amerikalı Daniel Prude’un, polis tarafından kafasına poşet geçirmesi sonucu boğularak hayatını kaybettiğine ilişkin görüntüler tepki çekti. Ülkede siyahi Amerikalı George Floyd’un ve son olarak Jacob Blake’in polis şiddeti sonucunda ölmesi protestolara neden olmuştu.

  KELEPÇELİYKEN KAFASINA POŞET GEÇİRDİLER

  Rochester’da 6 ay önce hayatını kaybeden Prude’un teslim olmasına ve elleri arkadan kelepçelenmesine rağmen polisin kafasına poşet geçirerek yere bastırdığı görüntüleri medyaya yansıdı. Görüntülerde sokakta çıplak bir şekilde teslim olan Prude’un polisin uyarısının ardından kendisine verilen talimatlar doğrultusunda yere yattığı, ellerinin arkadan kelepçelendiği, polisin ise zararsız ve kelepçeli bir şekilde yatan Prude’un kafasına poşet geçirerek yere doğru bastırdığı görülüyor.

  CİNAYET OLARAK KAYDA GEÇTİ

  ABD medyasında yer alan haberlerde Prude’un bilinçsiz bir şekilde hastaneye kaldırıldıktan sonra solunum cihazına bağlandığı ve otopsi raporuna göre ise 7 gün sonra hayatını kaybettiği ifade edildi. Otopsi raporunda Prude’un ölümü, “fiziksel baskı sonucu boğulma komplikasyonları” ve cinayet olarak kayda geçti. New York Başsavcılığının Prude’un ölümünü soruşturduğu, Daniel Prude’un ailesinin ise oğullarının haksız yere öldürüldüğü gerekçesiyle Rochester kentine dava açacağı belirtildi.

  POLİS ŞİDDETİ BİTMEK BİLMİYOR!

  ABD, bir süredir mayıs ayında Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi ve son olarak Wisconsin’in Kenosha kentinde siyahi Jacob Blake’in polis tarafından çocuklarının gözü önünde 7 kez ateş açılarak vurulması sonucu ülke genelinde protestolara ve yeniden alevlenen siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarına sahne oluyor.

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ