Gram Altın ALTIN 437.71
Polisim Dergisi

  ABD’de seçimlerdeki belirsizlik protesto edildi

  ABD’nin 59. başkanlık seçimlerinde yaşanan belirsizlik ve posta yolu ile kullanılan oylar konusunda yaşanan tartışmalar birçok eyalette protesto …

  Reklam
  ABD’de seçimlerdeki belirsizlik protesto edildi

  ABD’nin 59. başkanlık seçimlerinde yaşanan belirsizlik ve posta yolu ile kullanılan oylar konusunda yaşanan tartışmalar birçok eyalette protesto edildi.

  2020 başkanlık seçimlerinde sonuca yaklaşırken protestocular, New York, Phledelphia, Chicago ve Los Angeles başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında ikinci gece de sokaklara döküldü.

  Demokrat başkan adayı Joe Biden’in seçimi kazandığı New York’un iki ayrı bölgesinde sokaklara dökülen Demokrat seçmenler, Manhattan 5. Cadde’deki Trump Tower binası yakınında bir basın açıklaması yaptıktan sonra yürüyüşe geçti.

  Union meydanı yakınında yolu kapatan protestocular polisin müdahalesiyle karşılaştı, birçok protestocu polis tarafından tutuklandı.

  Phledelphia, Detroit ve Chicago gibi şehirlerde göstericiler, ”Tüm oyları say” sloganları ile barışçıl yürüyüşler düzenlerken, başkanlık yarışında kilit durumdaki eyaletlerden Michigan’da olaylar patlak verdi.

  Los Angeles şehrinde dün düzenlenen gösterilerde tutuklamalar yaşanırken, bugün polisin erken önlem alması sonucu daha sakin bir protesto yürüyüşü yaşandı.

  Siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis şehrinde ise I-94 isimli otoyolu kapatan göstericiler tutuklandı.

  Başkent Washington DC’de 4 gözaltı

  Maryland eyaleti Baltimore şehrinde 30 kişilik bir grup, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın erken zafer seçimi ilan etmesini barışçıl bir şekilde protesto ederken,başkentWashington DC’de polis departmanı, gösteri kurallarına uymamak, saldırı ve şiddete teşvik etmek suçlarından 4 kişinin gözaltına alındığı açıkladı. 

  Cumhuriyetçi Partinin oyların tekrar sayılmasını istediği Michigan’ın Detroit kentinde ise, bir grup Cumhuriyetçi  seçmen kendilerini oy sayım merkezine almayan yetkililerle münakaşa yaşadı.

  ”İçeri girelim”, ”Sayımı durdurun” diye slogan atan grup polis tarafından zor kullanılarak dağıtıldı.

  Protestoların yarın da bir çok şehirde devam etmesi bekleniyor.

  ABD’de seçim: Cumhuriyetçiler Senato’da hala çoğunlukta

  Trump’tan oy iddiası: Demokratlar avantajımızı ortadan kaldırmak için çalışıyor

  ABD’de sayım devam ediyor: Biden’in delege sayısı 264 oldu, Trump’tan itiraz geldi

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ