Gram Altın ALTIN 494.633
Polisim Dergisi

  ABD’de suçlarını itiraf eden eski polise 11 kez müebbet

  “California katili” lakaplı, 13 tecavüz ve 13 cinayetten sorumlu eski polis memuru Joseph James DeAngelo hakkında karar çıktı. 74 yaşındaki …

  Reklam
  ABD’de suçlarını itiraf eden eski polise 11 kez müebbet

  “California katili” lakaplı, 13 tecavüz ve 13 cinayetten sorumlu eski polis memuru Joseph James DeAngelo hakkında karar çıktı.

  74 yaşındaki zanlı, haziran ayında, kendisine ölüm cezası verilmesini önleyen bir savunma anlaşması kapsamında, 1975 ve 1986 yılları arsında işlediği tecavüz ve cinayetleri kabul etmişti.

  ZAMAN AŞIMINA UĞRAYAN DÜZİNELERCE SUÇU DAHA KABUL ETTİ

  Tespit edilen 26 suçun dışında işlediği başka suçları da kabul eden seri katil ve tecavüzcü DeAngelo’nun yaptığı itirafla, zaman aşımına uğrayan birçok faili meçhul hadise de gün yüzüne çıkmış oldu.

  Ömrünün kalan kısmını hapiste geçirecek olan DeAngelo, California’nın 11 farklı ilçesinde yaşanmış toplam 53 suçun ve 87 kurbanın sorumlusu olduğunu kabul etti.

  “HER BİRİNİ İNCİTTİĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM”

  Mahkemeye tekerlekli sandalyede getirilen eski polis DeAngelo, hakkında verilecek karar açıklanmadan önce ayağa kalkarak, “Tüm ifadelerinizi dinledim, her birini ve incittiğim herkes için gerçekten üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

  DNA YÖNTEMİ KULLANILARAK 2018’DE YAKALANDI

  İşlediği suçlardan sonra 40 yıl boyunca yakalanmadan yaşayan eski polis memurunun yeni bir DNA izleme yöntemi kullanılarak, 2018 yılında yakalandığı açıklandı.

  “SANIK MERHAMETİ HAK ETMİYOR”

  Katilin 3 gün süren davasının, mağdurların ve akrabalarının çokluğundan dolayı bir üniversitenin balo salonunda düzenlendiği bildirilirken, duruşma hakiminin kararını açıklamadan önce, “Sanık merhameti hak etmiyor.” sözlerinin salonda uzun süre alkışlandığı kaydedildi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ