Gram Altın ALTIN 416.52
Polisim Dergisi

  ABD’de tecavüzle suçlanan adam 44 yıl sonra serbest kaldı

  ABD’nin North Carolina eyaletinde yaşayan Ronnie Long, 1976’da tecavüz suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edildi. Long 44 yıl sonra …

  Reklam
  ABD’de tecavüzle suçlanan adam 44 yıl sonra serbest kaldı

  ABD’nin North Carolina eyaletinde yaşayan Ronnie Long, 1976’da tecavüz suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edildi.

  Long 44 yıl sonra, yargılanması sırasında lehine delillerin gün yüzüne çıkarılmadığının anlaşılmasıyla yıllar sonra, Stanley County’de Albemarle Cezaevi’nden salıverildi.

  64 yaşındaki Long’u cezaevi çıkışında ailesi, yakınları ve salıverilmesi için uzun süredir kampanya yürüten aktivistler karşıladı.

  POLİS LEHİNE OLACAK DELİLLERİ GİZLEDİ

  ABD Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıcı Stephanie Thacker, salıvermeye ilişkin kararda, sanık Long’un yargılaması sırasında lehine değerlendirilebilecek çok sayıda kanıtın polis tarafından bilinçli olarak gizlendiğini, bu suretle adil yargılanma hakkından mahrum bırakıldığını belirtti.

  Yargıç Thacker, polisin olay yerinde ele geçirilen meni ve parmak izi gibi kritik delilleri jüriden ve savunma makamından gizlediği, bunun sanığın haksız yere mahkum edilmesine yol açtığını ifade etti.

  HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI

  25 Nisan 1976’da, o sırada 20 yaşındaki Long, Concord şehrinde eyaletin önde gelen iş adamlarından birinin 54 yaşındaki dul eşine tecavüz etmekle suçlanarak mahkum olmuştu.

  Suçlamayı reddeden Long, uzun yıllardır hukuk mücadelesi sürdürüyordu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ