Gram Altın ALTIN 510.501
Polisim Dergisi

  ABD’de Yüksek Mahkeme, nüfus sayımını durdurdu

  Trump yönetimi yetkililerinin, ABD Ticaret Bakanlığının, işlemlerini tamamlayıp yıl sonu raporunda Beyaz Saray’a sayım sonuçlarını rapor etmesi …

  Reklam
  ABD’de Yüksek Mahkeme, nüfus sayımını durdurdu

  Trump yönetimi yetkililerinin, ABD Ticaret Bakanlığının, işlemlerini tamamlayıp yıl sonu raporunda Beyaz Saray’a sayım sonuçlarını rapor etmesi için nüfus sayımının normal tarihi olan 5 Ekim’de durdurulması talebinin ardından, Yüksek Mahkemeden karar çıktı.

  NÜFUS SAYIMI DURDURULDU

  Yüksek Mahkeme, Trump yönetiminin bu talebini haklı bularak oy sayım işlemlerinin durdurulmasına hükmetti.

  California’da alt mahkemenin normalde 5 Ekim olan son tarihi, ay sonuna kadar uzatması üzerine California’daki Temyiz Mahkemesi, Trump’ın bu kararın durdurulması talebini reddetmişti.

  Ayrıca birçok diğer eyalette de Trump yönetimi benzeri davalar açmıştı.

  NÜFUS SAYIMI, 10 YILDA BİR YAPILIYOR

  Bazı uzmanlar ise 10 yılda bir yapılan oy sayım işlemlerinin, koronavirüs salgını nedeniyle sekteye uğradığını, bu nedenle tarihin ay sonuna kadar uzatılması gerektiğini savunuyor.

  ABD’de 10 yılda bir yapılan nüfus sayımlarında, eyaletlerin mevcut 435 sandalyesi bulunan Temsilciler Meclisindeki koltuk dağılımları ve başkanlık seçimlerinde belirleyici olan Seçiciler Kurulu sayıları belirleniyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ