Gram Altın ALTIN 411.341
Polisim Dergisi

  ABD’den Çin ve BAE merkezli 5 şirkete yaptırım

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından alınan yaptırım kararına ilişkin yapılan açıklamada, İran merkezli Abadan Rafineri Şirketi, Çin …

  Reklam
  ABD’den Çin ve BAE merkezli 5 şirkete yaptırım

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından alınan yaptırım kararına ilişkin yapılan açıklamada, İran merkezli Abadan Rafineri Şirketi, Çin merkezli Zhihang Gemicilik, New Far Uluslararası Lojistik, Sino Enerji ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Chemtrans Petrokimya Ticaret adlı şirketlerin yaptırım listesine eklendiğini duyuruldu.

  Karara gerekçe olarak söz konusu şirketlerin İran’dan petrol veya petrol ürünleri satın almak, satmak, taşımak ve pazarlamak yoluyla ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delmesi gösterilirken, ayrıca şirket CEO’larının da bireysel yaptırım listesine eklendiği kaydedildi.

  Pompeo karara ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

  “İran petrol endüstrisi Tahran rejiminin Orta Doğu’daki zararlı faaliyetlerini yürütme konusunda en büyük para kaynadığıdır. Bugün aldığımız karar, ABD’nin, İran rejiminin terörü desteklemek için kullandığı finansal kaynaklarını bitirmeye yönelik kararlılığını göstermektedir. İran rejimine, bu kaynakları kaos ve yıkıma harcayarak İran halkının refahını baltalamayı durdurması çağrısında bulunuyoruz.”

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ