Gram Altın ALTIN 495.591
Polisim Dergisi

  ABD’den Google’a karşı ‘anti-tröst” davası

  ABD Adalet Bakanlığından yetkililere göre, Adalet Bakanlığı Google’ın arama ve arama reklamcılığı alanındaki tekelini korumak için rekabet …

  Reklam
  ABD’den Google’a karşı ‘anti-tröst” davası

  ABD Adalet Bakanlığından yetkililere göre, Adalet Bakanlığı Google’ın arama ve arama reklamcılığı alanındaki tekelini korumak için rekabet karşıtı uygulamalara başvurduğunu iddia ederek, Salı günü şirkete karşı bir anti-tröst davası açmaya hazırlanıyor.

  Uzun zamandır beklenen davanın Washington DC’deki federal mahkemede açılması bekleniyor. Dava ABD’nin bir teknoloji şirketinin sektördeki dominasyonuna karşı açtığı son yirmi yıldaki en agresif hukuksal mücadele olacak.

  Yetkililerin aktardıklarına göre, Adalet Bakanlığı bir “eşik bekçisi” olarak Google’ın dışlayıcı ve hukuksuz internet ağlarıyla ve iç içe geçmiş iş anlaşmalarıyla rakiplerini elimine ettiğini öne sürüyor.

  Hükümetin davada, Google’ın reklamlardan kazandığı milyarlarca doları cep telefonu üreticilerine, telefon operatörlerine ve tarayıcılarına harcayarak, Google’ın cihazın açılış ayarlarında olmasını sağladığını öne sürmesi bekleniyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ