Gram Altın ALTIN 494.715
Polisim Dergisi

  ABD’den teknoloji devlerinin tekelleşmesine karşı yasa hazırlığı

  ABD’li siyasiler, teknoloji devlerinin tekelleşmesine karşı şirketleri bölmeye yönelik bir yasa hazırlıyor. Wall Street Journal gazetesinin …

  Reklam
  ABD’den teknoloji devlerinin tekelleşmesine karşı yasa hazırlığı

  ABD’li siyasiler, teknoloji devlerinin tekelleşmesine karşı şirketleri bölmeye yönelik bir yasa hazırlıyor.

  Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, hem Demokrat Parti hem de Cumhuriyetçi Parti’den Temsilciler Meclisi üyeleri, Amazon, Google gibi teknoloji devlerini “dizginlemeye” yönelik yasa tasarısı önerdi.

  Söz konusu yasa, teknoloji devlerini şirketlerini ikiye bölmek ya da bazı ürün ve hizmetlerini elden çıkarmak zorunda bırakabilir.

  Bulundukları sektörleri tekelleştirmekle eleştiriliyorlar

  Yasanın kabul edilmesinin, ABD’nin en zengin şirketlerini büyük ölçüde değiştirebileceği ve etkinliklerini hayatın her yönünde gösteren bir endüstriyi yeniden şekillendirebileceği belirtiliyor.

  Amazon, Google, Apple, Facebook gibi teknoloji devleri hem ABD hem Avrupa’da bulundukları sektörleri tekelleştirmekle eleştiriliyor.

  ABD merkezli teknoloji devleri Amazon, Apple, Google ve Facebook’un CEO’ları Jeff Bezos, Tim Cook, Sundar Pichai ve Mark Zuckerberg, daha önce Kongrede tekelleşme konusunda rekabet alt komitesinin karşısına çıkarak ifade vermişti.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ