Polisim Dergisi

  ABD’li 3 büyük banka üçüncü çeyrek bilançolarını açıkladı

  ABD’li yatırım bankalarından Bank of America, Goldman Sachs ve Wells Fargo, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançolarını açıkladı. Bank of …

  Reklam
  ABD’li 3 büyük banka üçüncü çeyrek bilançolarını açıkladı

  ABD’li yatırım bankalarından Bank of America, Goldman Sachs ve Wells Fargo, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançolarını açıkladı.

  Bank of America’dan yapılan açıklamaya göre, bankanın bu yılın üçüncü çeyreğindeki net kârı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16 azalarak 4,9 milyar dolar oldu. Şirket, 2019’un üçüncü çeyreğinde 5,8 milyar dolar net kâr elde etmişti.

  Kurumun hisse başına kârı da geçen yılın üçüncü çeyreğinde 0,56 dolar olarak kaydedilirken, bu yılın aynı döneminde 0,51 dolara geriledi.

  Bankanın bu yılın üçüncü çeyreğindeki geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 azalışla 20,3 milyar dolara düştü. Geçen senenin temmuz-eylül döneminde Bank of America’nın geliri 22,8 milyar dolar olmuştu.

  Wells Fargo’nun kârında yüzde 56’lık düşüş

  Wells Fargo’nun net kârı da bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre düşüş gösterdi.

  Bankadan yapılan açıklamaya göre, kurumun bu yılın üçüncü çeyreğindeki net kârı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 56 azalarak 2,04 milyar dolara geriledi. Banka, 2019’nin üçüncü çeyreğinde 4,61 milyar dolar net kâr elde etmişti.

  Kurumun hisse başına kârı da bu yılın üçüncü çeyreğinde 0,42 dolara düştü. Bankanın hisse başına kârı, geçen yılın aynı döneminde 0,92 dolar seviyesindeydi.

  Wells Fargo’nun 2020’nin üçüncü çeyreğindeki geliri ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14,1 azalışla 18,9 milyar dolar oldu. Banka, geçen yılın aynı döneminde 22 milyar dolar gelir elde etmişti.

  Goldman Sachs’ın kârında artış

  ABD’li bir diğer yatırım bankası Goldman Sachs’ın kârı ise bu yılın üçüncü çeyreğinde artış kaydetti.

  Buna göre, bankanın yılın üçüncü çeyreğinde elde ettiği kâr geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 93 artarak 3,6 milyar dolar oldu.

  Bankanın hisse başına kârı da geçen yılın üçüncü çeyreğinde 4,79 dolarken bu yılın aynı döneminde 9,68 dolara çıktı.

  Goldman Sachs’ın geliri de geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artarak 10,78 milyar dolara yükseldi. Goldman Sachs’in geliri, geçen senenin temmuz-eylül döneminde 8,3 milyar dolar olmuştu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ