Gram Altın ALTIN 412.022
Polisim Dergisi

  AK Partili Çelik: ABD’nin Kıbrıs Rum Yönetimine yönelik silah ambargosunu kaldırması yanlış bir…

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırması kararına ilişkin, “Tümüyle yanlış …

  Reklam
  AK Partili Çelik: ABD’nin Kıbrıs Rum Yönetimine yönelik silah ambargosunu kaldırması yanlış bir…

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırması kararına ilişkin, “Tümüyle yanlış bir karardır. Bu karar, Rum yönetiminin hukuksuz taleplerini teşvik etmektir” dedi.

  AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından ABD’nin GKRY yönelik silah ambargosunu kaldırması kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. Çelik, “ABD’nin Kıbrıs Rum Yönetimine yönelik silah ambargosunu kaldırması tümüyle yanlış bir karardır. Rum yönetimi Ada’da istikrarsızlığı ve çözümsüzlüğü üreten taraftır.  Bu karar, Rum yönetiminin hukuksuz taleplerini teşvik etmektir. Türkiye ve KKTC, hukuk, diplomasi ve hakkaniyet dışında hiçbir yolla karar almaya zorlanamaz. Biz hakkaniyet temelinde müzakereden yanayken, Yunanistan korsan anlaşmalarla bu zemini tahrip etmiştir. Güney Kıbrıs Yönetimi asla Kıbrıs Türklerinin haklarını gasbedemez” dedi.

  ‘TÜRKİYE HİÇBİR HAKSIZLIĞA İZİN VERMEYECEKTİR’

  Çelik, Türkiye’nin garantör ülke olarak KKTC’nin hak ve menfaatlerini korumaya muktedir olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın mesajı açıktır; hak ve menfaatlerimiz konusunda hiçbir dayatmayı kabul etmeyiz ve asla taviz vermeyiz. Türkiye, KKTC’ye yapılmak istenen hiçbir haksızlığa izin vermeyecektir” diye konuştu.

  Kaynak: DHA

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ