Gram Altın ALTIN 497.929
Polisim Dergisi

  Akıllı telefonlar, sınavlardan düşük not alınmasına neden oluyor

  Akıllı telefonların artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle internet kullanımı rekor derecede arttı. Amerika …

  Reklam
  Akıllı telefonlar, sınavlardan düşük not alınmasına neden oluyor

  Akıllı telefonların artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle internet kullanımı rekor derecede arttı.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim veren Rutgers Üniversitesi, okul genelindeki sınav notlarının bir hayli düşük seyretmesiyle harekete geçti.

  Üniversite bünyesindeki 11 farklı derse kayıtlı 2 bin 433 öğrenci ile yapılan araştırmaya göre, akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte öğrencilerin notlarında gözler görülür bir düşüşün yaşandığı gözlemlendi.

  İNTERNER HEM YARARLI HEM ZARARLI

  Araştırmayı yapan ekip adına ülke basınına açıklamalarda bulunan Profesör Arnold Glass, öğrencilerin ödev yaparken interneti aktif olarak kullandıklarını ve bu şekilde bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabildiklerini belirtiyor.

  Glass’a göre, internetten öğrenilen bilgilere çok kolay ulaşılıyor, ancak aynı zamanda çok da kolay unutuluyor.

  Yapılan araştırmaya göre; 2008 yılında öğrencilerin sadece yüzde 14’ü, girdikleri sınavlarda düşük not alıyordu.

  Ancak akıllı telefonların hayatımızın değişmez bir parçası olduğu 2017 yılında bu oran neredeyse 4 kat arttı ve yüzde 55’e yükseldi.

  Instagram:

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ