Polisim Dergisi

  Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı

  Ardahan’ın Çıldır ilçesinde oturan Sönmez ailesinin 10 yaşındaki çocuğu Fatih Sönmez, kolonya ile saçlarını düzeltmek istedi. Kolonyayı …

  Reklam
  Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı

  Ardahan’ın Çıldır ilçesinde oturan Sönmez ailesinin 10 yaşındaki çocuğu Fatih Sönmez, kolonya ile saçlarını düzeltmek istedi.

  Kolonyayı ellerine döken küçük çocuk ezkaza giydiği gömleğe de bulaştırdı.

  Bu sırada gömlekteki ipi koparmak isteyen Sönmez, koparamayınca çakmakla ipi yakmaya çalıştı. Kolonyanın bulaştığı gömlek bir anda alev aldı.

  GÖMLEĞİ YIRTARAK ÇIKARDI

  Küçük çocuğun çığlıklarını duyan anne Çiğdem Sönmez, koşarak küçük Fatih’in yanına gitti. Çocuğunun yandığını gören anne Sönmez, küçük çocuğun gömleğini yırtarak çıkardı.

  ÇENE VE GÖĞSÜ YANDI

  Çocuğunun hayatını kurtaran anne Sönmez, durumu 112 Acil Sıhhat grubuna bildirdi. Hadise yerine gelen takımlar küçük Fatih’i Ardahan Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan birinci müdahalenin akabinde Fatih Sönmez, Erzurum Kent Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Küçük çocuğun çene ve göğsünde ikinci dereceden yanıklar oluştuğu belirtildi.

  HORTUMLA SÖNDÜRDÜ

  Çocuğunun yandığını görünce düşünmeden müdahale ettiğini söz eden anne Çiğdem Sönmez, “Fatih’i banyo yaptırdıktan sonra içeriye aldım. Sonra ben kapıya çıktım, peşimden Fatih’in bağırma sesi geldi. Kolonya üzerine dökülmüş, ateş düşmüş, o anda söndürmeye çalıştım. Üzerini yırttım, attım sonra da hortum takarak başından aşağıya suyu tutarak söndürdüm. Kolonya dökerek saçını taramak istemiş. Üzerine biraz fazla dökülmüş. O anda da giysisinde bir şey varmış üzerine ateş fikir yanmış. Kibritle yakmış kendisini. Karnı yandı.” diye konuştu.

  “KARNIM YANDI”

  Gömleğindeki ipi yakarken ezkaza kendini yaktığını söz eden Fatih Sönmez ise “Gömleğimde ip vardı sökülüyordu, kibritle ipi yakmaya çalıştım sonra üzerim alev aldı. İpi çektim kopmadı ben de yakmaya çalıştım ancak üzerim alev aldı. Karnım yandı.” formunda konuştu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ