Gram Altın ALTIN 437.71
Polisim Dergisi

  Asya piyasalarında seçimin yarattığı dalgalanma sürüyor

  Yatırımcılar ABD’den gelecek seçim sonuçlarını beklerken Asya piyasalarında seansın ilk bölümünde karışık bir seyir vardı. Çin’de ve Hong Kong …

  Reklam
  Asya piyasalarında seçimin yarattığı dalgalanma sürüyor

  Yatırımcılar ABD’den gelecek seçim sonuçlarını beklerken Asya piyasalarında seansın ilk bölümünde karışık bir seyir vardı.

  Çin’de ve Hong Kong’ta endeksler düşüş kaydederken Japonya ve Güney Kore hisseleri daha pozitif fiyatlamalara sahne oldu.

  MSCI Japonya hariç Asya Pasifik endeksi yatay bir görünüm sergiledi. Asya bölgesindeki fiyatlamalarda ABD seçim sonuçları kadar ABD Merkez Bankası’nın kararı ve Avustralya Merkez Bankası’nın toplantı tutanakları dikkate alındı.

  Avustralya Merkez Bankası tutanaklarda pandeminin uzun vadeli etkileri olacağını ve milli gelirin 2021 sonuna kadar pandemi öncesi seviyelere dönmeyeceğini belirtti.

  ABD başkanlık seçimlerinde gözler 4 kritik eyalette

  ABD kamuoyu özellikle iki isim arasında yarışın yakın geçtiği Georgia, Pennyslvania, Güney Carolina ve Nevada’dan çıkacak sonuçlara odaklanmış durumda.

  Son tabloya göre oyların yüzde 99’unun sayıldığı Georgia’da Trump’ın oy oranı yüzde 49,4 iken Biden’ın oy oranı yüzde 49,3. Eyalette 16 seçici delege bulunuyor.

  Oyların yüzde 94’ünün sayıldığı Pennyslvania’da Trump yüzde 49,7; Biden ise yüzde 49 oy oranına sahip. Eyaletin 20 seçici delegesi bulunuyor. Oy sayımı devam eden eyaletler arasında en yüksek seçici delege sayısı bu eyalette.

  Sayımın yüzde 95’e ulaştığı Güney Carolina’da da Trump’ın yüzde 50’ye yüzde 48,6 üstünlüğü bulunuyor. Bu eyaletin seçici delege sayısı ise 15.

  Sonuçların hafta sonuna sarkacağı açıklanan Nevada’da son tablo ise Trump yüzde 48,5, Biden yüzde 49,4. Eyaletin delege sayısı 6.

  Fed faizleri sabit tuttu

  ABD Merkez Bankası Fed beklentilere paralel şekilde faizi sabit tutarken, Fed Başkanı Powell artan vakaların endişe verici olduğu mesajını verdi.

  Banka tarafından yapılan açıklamaya göre federal fonlama faizlerinde değişikliğe gidilmeyerek yüzde 0 – 0.25 hedef bandında bırakıldı. Aşkın rezervler üzerindeki faiz de yüzde 0,10 seviyesinde bırakıldı. Fed aynı zamanda varlık alım programında değişikliğe gitmedi. Bankadan faizlerde herhangi bir değişiklik beklenmiyordu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ