Gram Altın ALTIN 506.667
Polisim Dergisi

  Azerbaycan’dan Ermenistan’a bir darbe daha: Kurmay başkanı öldürüldü, alay geri çekildi

  Ermenistan ile Azerbaycan arasında yapılan ikinci ateşkesin üstünden yaklaşık 8 saat sonra Ermenistan, Azerbaycan’ın kurtardığı köylere havan ve …

  Reklam
  Azerbaycan’dan Ermenistan’a bir darbe daha: Kurmay başkanı öldürüldü, alay geri çekildi

  Ermenistan ile Azerbaycan arasında yapılan ikinci ateşkesin üstünden yaklaşık 8 saat sonra Ermenistan, Azerbaycan’ın kurtardığı köylere havan ve toplarla ateş etti. Azerbaycan tarafından yapılan açıklamada Ermenistan’ın ateşkesi ikinci kez ihlal ettiği ve bu saldırılara karşılık verildiği belirtildi.

  Azerbaycan Savunma Bakanlığı; Ağdara, Ağdam, Fizuli, Hadrut ve Cebrayil istikametinde ve Araz Nehri boyunca operasyonların devam ettiğini açıkladı. Ermenistan’a karşı yürütülen operasyonlar sonucunda; 2 adet T-72 tankı, 2 adet BM-21 ‘Grad’ YARS tipi, 1 adet D-30 tipi ve 1 adet D-20 tipi obüs topu ve 11 askeri araç cephenin farklı bölgelerinde imha edildi.

  KURMAY BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

  Bakanlık, Azerbaycan ordusunun operasyonları sonucunda çatışma bölgelerinde mevkilerini kaybeden Ermenistan Silahlı Kuvvetleri 1’inci Motorlu Tüfek Alayı’nın tabur komutanı emriyle geri çekildiğini belirtti. Alayın çatışma bölgesinde bulunan 63’üncü tank taburunun kurmay başkanının çatışmalarda öldüğü, 1’inci tabur komutanı ile yardımcısı Gevorg Makaryan’ın ise yaralandığı açıklandı.

  KOMUTAN YARDIMCISI HAYK STEPANYAN ÖLDÜRÜLDÜ

  Bakanlık, Azerbaycan ordusunun Ermenistan 5’inci Muhrip Alayı savunma alanında aralarında tabur komutan yardımcısı Binbaşı Hayk Stepanyan’ın olduğu tabur askerlerinin imha edildiğini ve kalan askeri personelin savaş mevzilerini terk ettiğini belirtti.

  Kaynak: Demirören Haber Ajansı

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ