Gram Altın ALTIN 499.884
Polisim Dergisi

  BAE kabinesi İsrail’le normalleşme anlaşmasını onayladı

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümetinin sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, BAE Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai …

  Reklam
  BAE kabinesi İsrail’le normalleşme anlaşmasını onayladı

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümetinin sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, BAE Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum başkanlığındaki Bakanlar Kurulu’nun, BAE ve İsrail arasında İbrahim Anlaşması’nı onaylama kararı aldığı belirtildi.

  Açıklamada, Kurul tarafından anlaşmanın onaylandığına dair kararname çıkarılması için anayasal işlemlere başlanması talimatı verildiği ifade edildi.

  Anlaşmanın bölge halklarının beklentilerinin gerçekleşmesi için barış ve istikrarın önemli bir parçası olacağı, ayrıca ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerin yolunu açmasından ötürü bölge halklarının refah ve ilerleme çabalarına destek vereceği savunuldu.

  İsrail meclisi, 15 Ekim’de BAE ile yapılan normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla kabul etmişti.

  ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos’ta BAE, 11 Eylül’de de Bahreyn’in İsrail’le “ilişkilerini tamamen normalleştirmek” için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

  Beyaz Saray’da 15 Eylül’de düzenlenen resmi törende, İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında “ilişkilerin normalleştirilmesine” yönelik anlaşmalar imzalanmıştı.

  AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ