Gram Altın ALTIN 451.223
Polisim Dergisi

  Bakımevinde kalan yaşlı kadın koronadan öldü, hastaneye haber vermeyen müdür “cinayetle” suçlanıyor

  İspanyol basınındaki haberde, başkent Madrid’de Kovid-19’dan ölen yaşlı bir kadının ailesi, hastaneye başvurmadığı ve ihmali olduğu gerekçesiyle …

  Reklam
  Bakımevinde kalan yaşlı kadın koronadan öldü, hastaneye haber vermeyen müdür “cinayetle” suçlanıyor

  İspanyol basınındaki haberde, başkent Madrid‘de Kovid-19’dan ölen yaşlı bir kadının ailesi, hastaneye başvurmadığı ve ihmali olduğu gerekçesiyle bakımevinin müdürünü cinayetle suçladı. İddianameyi kabul eden Madrid Mahkemesi, söz konusu müdürü sanık olarak 26 Şubat’ta ifade vermeye çağırdı.

  Bu olay, İspanya‘da “ilk defa Kovid-19 kaynaklı ölümler sebebiyle bir yaşlı bakımevi müdürünün suçlanması” açısından dikkati çekti.

  ÇOK SAYIDA AİLE SUÇLAMADA BULUNUYOR

  İspanya’da salgın nedeniyle yaşlı bakım evlerindeki yakınlarını kaybeden çok sayıda aile, “gerekli tedbirlerin alınmadığı, hastaneye götürülmeyip ölüme terk edildiği” iddialarıyla bakım evleri görevlileri hakkında benzer suçlamalarda bulunuyor.

  BİR BAKIM EVİ İÇİN DAHA SORUŞTURMA EMRİ

  Diğer yandan Madrid özerk yönetimindeki Leganes kentinde de bir bakımevinde kalan yaşlılardan 9’unun Kovid-19’dan hayatını kaybetmesi üzerine Madrid İl Mahkemesi soruşturma emri çıkardı.

  SALGINDA ÖLENLERİN YARISI BAKIM EVİNDE KALAN YAŞLILARDAN OLUŞUYOR

  İspanya’da Kovid-19’dan bugüne kadar 48 bin 13 kişi hayatını kaybederken, bunların 24 binden fazlasının bakım evlerinde kalan yaşlılar olduğu belirtiliyor.

  Kaynak: Anadolu Ajansı

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ