Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Belarus’ta Lukaşenko muhalifleri yine sokakta

  Belarus’ta 9 Ağustos’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerine hile karıştırıldığını savunan muhalefet üyeleri sokaklara akın ederek protesto …

  Reklam
  Belarus’ta Lukaşenko muhalifleri yine sokakta

  Belarus’ta 9 Ağustos’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerine hile karıştırıldığını savunan muhalefet üyeleri sokaklara akın ederek protesto gösterisi yapmıştı.

  Polisin karşılık vermesiyle birlikte göstericiler ile kolluk kuvvetleri arasında günlerdir süren çatışmalarda ölen ve yaralananlar olunca, batılı ülkeler Aleksandr Lukaşenko’ya karşı tavır almıştı.

  MUHALİFLER İSTİFASINI İSTİYOR

  Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko yüzde 80 oy aldığını ve seçimlerin meşru olduğunu savunarak hem batılı ülkelere hem de protestoculara karşı tepki gösterirken, muhalefet üyeleri ise geri adım atmayarak Lukaşenko’nın istifasını talep etmeye devam ediyor.

  9 Ağustos’ta başlayan protesto gösterilerini bugün de sürdürdü.

  Hafta sonlarında geniş katılımlı mitingler düzenleyen muhalefet yine kalabalık kitlelerle hem çatışmalarda ölenleri andı hem de Lukaşenko’ya karşı istifa talebini yineledi.

  Çatışmalarda ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, yaralıların durumları hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

  DEVASA KALABALIK

  Başkent Minsk’te bulunan Bağımsızlık Meydanı’nda bir araya gelen ve 100 bin kişi oldukları tahmin edilen göstericiler, “Yaşasın Belarus, Lukaşenko defol, zafer bizimdir” gibi sloganlar attı.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ