Polisim Dergisi

  Benzin ve motorinde indirim

  Motorinin litre fiyatında bu gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 16 kuruş indirime gidildi. Enerji Petrol …

  Reklam
  Benzin ve motorinde indirim

  Motorinin litre fiyatında bu gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 16 kuruş indirime gidildi.

  Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 6.19 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6.07 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6.14 liradan 6.02 liraya, İzmir’de 6.22 liradan 6.10 liraya inecek.

  ​Ankara’da ortalama 6.79 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6.63 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6.74 liradan 6.58 liraya, İzmir’de 6.81 liradan 6.65 liraya inecek.

  Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

  Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ