Gram Altın ALTIN 412.239
Polisim Dergisi

  Berkshire Japonya’da 6 milyar dolarlık pozisyon aldı

  Milyarder yatırımcı Warren Buffett, Asya’nın Japonya’da yaptığı en büyük alımlarından birini gerçekleştirerek emtia sektöründeki pozisyonunu …

  Reklam
  Berkshire Japonya’da 6 milyar dolarlık pozisyon aldı

  Milyarder yatırımcı Warren Buffett, Asya’nın Japonya’da yaptığı en büyük alımlarından birini gerçekleştirerek emtia sektöründeki pozisyonunu artırdı.

  Buffett’ın Berkshire Hathaway Inc.’i Japonya’nın en büyük beş alım satım işlem şirketinde alım yaptı.

  Berkshire tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui Corp. ve Sumimoto Corp.’un geçen 12 ay içerisinde yaklaşık yüzde 5’lik hissesini satın aldı.

  Beş şirketin Pazartesi günkü Tokyo işlemlerinde yüzde 5’ten fazla değer kazanmasının ardından Berkshire’ın yatırımı 6 milyar doları aştı. Japonya’da Topix Endeksi söz konusu haberlerle birlikte yüzde 1.9 yükseldi.

  Buffett’ın Kovid-19 pandemisinin küresel ekonomiyi vurmasından bu yana rekor nakit ile görece temkinli kalmasına karşın, Berkshire emtia pozisyonunu artırıyor. Berkshire, Temmuz ayında Dominion Energy Inc.’in doğal gaz boru hattı ve depo varlıklarını almak için 4 milyar dolarlık bir anlaşmaya varmıştı.

  Jefferies Japan Ltd. analisti Thanh Ha Pham, “Bu işlem şirketleri güçlü nakit akımı üretiyor. Çok temettü ödüyorlar ve kolayca taklit edilemeyecek işleri var.” dedi.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ