Gram Altın ALTIN 494.861
Polisim Dergisi

  BM Libya Destek Misyonu’ndan Libya açıklaması

  Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Tobruk Temsilciler …

  Reklam
  BM Libya Destek Misyonu’ndan Libya açıklaması

  Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih’in bugün duyurduğu ateşkes kararından memnuniyet duyduğunu açıkladı.

  UNSMIL Genel Sekreter Vekili Stephanie Williams, yaptığı yazılı açıklamada, “Libya Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih’in duyurduğu ve Libya’nın içinde olduğu bu zor zamanda en çok ihtiyaç duyduğu cesaret örneğini gösteren bu ateşkes çağrısını sıcak bir memnuniyetle karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

  Williams, bu gelişmenin BM öncülüğünde 5+5 Ortak Askeri Komitesi ile devam etmesini ve tüm yabancı güçlerin ve paralı askerlerin Libya topraklarını terk etmesini umduklarını kaydetti.

  Libya halkını petrol zenginliklerinden mahrum etmenin, “yerel ve uluslararası aktörlerin de dahil olduğu kabul edilemez bir inatçılığın işareti olduğunu” vurgulayan Williams, “iki liderin petrol üretimi ve ihracatının yeniden başlatılması için yaptığı çağrının hızlı bir şekilde uygulanmasını” istedi.

  Libya krizindeki taraflar karşılıklı ateşkes çağrısında bulundu

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ