Gram Altın ALTIN 407.741
Polisim Dergisi

  Bosna Hersek’in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı

  Bosna Hersek’te dün yapılan yerel seçimlerde ilginç bir olay yaşandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Demokratik Eylem Partisi’nin (SDA) Travnik …

  Reklam
  Bosna Hersek’in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı

  Bosna Hersek’te dün yapılan yerel seçimlerde ilginç bir olay yaşandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Demokratik Eylem Partisi’nin (SDA) Travnik’teki belediye başkan adayı Mirsad Peco’nun seçimi kazandığı açıklandı. Peco’nun birkaç gündür durumun ağır olduğu ve dün sabah koronavirüsten öldüğü açıklandı.

  TRAVNİK’TE SEÇİMLER TEKRARLANABİLİR

  SDA Genel Başkanı Bakir İzetbegovic düzenlediği basın toplantısında, Travnik’te belediye başkanlığını kazanan SDA adayı Peco’nun sabah hayatını kaybetmesi nedeniyle muhtemelen burada seçimlerin tekrarlanacağını söyledi.

  ÖLÜM HABERİ AÇIKLANMASINA RAĞMEN SEÇMENLER OY VERDİ

  Peco’nun ölüm haberinin henüz erken saatlerde açıklanmasına rağmen Travnikli seçmenlerin bu adaya oy vermesi dikkati çekti.

  MERKEZ SEÇİM KURULU HENÜZ AÇIKLAMA YAPMADI

  Öte yandan, Merkez Seçim Kurulu (CIK), ilk kez karşılaşılan bu sıra dışı durum karşısında nasıl bir adım atılacağı hususunda henüz açıklama yapmadı. Bu arada, Mostar dışındaki tüm şehirlerde yapılan yerel seçimlerde katılımın yüzde 50 civarında kaldığı bildirildi.

  Kaynak: Anadolu Ajansı / Lejla Biogradlija

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ