Gram Altın ALTIN 441.811
Polisim Dergisi

  Çin bağımsız tedarik zinciri istiyor

  Çin Devlet Başkanı Şi, ABD’nin kritik ihraçlarında kesintiye gitmesinin ardından imalat sektörlerinin güvenliği için kontrol edilebilir ve …

  Reklam
  Çin bağımsız tedarik zinciri istiyor

  Çin Devlet Başkanı Şi, ABD’nin kritik ihraçlarında kesintiye gitmesinin ardından imalat sektörlerinin güvenliği için kontrol edilebilir ve bağımsız tedarik zincirlerinin kurulması çağrısını yaptı.

  Çin Komünist Partisi’nin resmi yayın organlarından biri olan Quishi dergisinde haftasonu çıkan yazıya göre Devlet Başkanı Şi imalat sektörlerinde gerekli olarak değerlendirdiği yedek envanter yaratmak için kritik ürünlerin tedarik sürecinde en az bir alternatifin bulunması gerektiğini belirtti.

  Şi, koronavirüs salgınının Çin ekonomisindeki gizli riskleri açığa çıkardığını dolayısıyla bağımsız ve kontrol edilebilir tedarik zincirlerinin olması gerektiğii söyledi.

  Çin’in 2020 yılı Merkez Komite toplantısında ülke ekonomisinde kendine yeterlilik vurgusu yapılmıştı.

  Huawei, çip fabrikası planlıyor

  Çin tarafından tedarik zinciri tarafında en üst düzeyden bağımsızlık ve kendine yeterlilik mesajları gelirken, bu yönde ilk haberler de gelmeye başladı.

  İngiliz Financial Times gazetesinin haberine göre Çinli teknoloji şirketi Huawei, ABD teknolojisinden bağımsız olmak için kendi çip fabrikasını kurmayı planlıyor. Amerikan teknolojisi olmadan yapılacak çip üretimi için Şanghay’da kurulması planlanan fabrikayla artan ABD yaptırım uygulamalarının aşılması da hedefleniyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ