Gram Altın ALTIN 441.811
Polisim Dergisi

  Çin, korona vakaları artınca 8 ülkenin vatandaşlarına girişleri kapattı

  Dünya genelinde koronavirüs vakalarının artmasıyla ülkeler önlemlerini artırmaya başladı. Çin de, dünya genelinde koronavirüs vakalarının …

  Reklam
  Çin, korona vakaları artınca 8 ülkenin vatandaşlarına girişleri kapattı

  Dünya genelinde koronavirüs vakalarının artmasıyla ülkeler önlemlerini artırmaya başladı.

  Çin de, dünya genelinde koronavirüs vakalarının tekrar artışa geçmesinin ardından 8 ülkeden vatandaşların ülkeye girişini geçici olarak yasakladı.

  Çin‘in, Rusya, Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika, Filipinler, Hindistan ve Bangladeş’deki misyonları, bu ülkelerden Çin vatandaşları haricinde girişlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

  AMAÇ YENİ ENFEKSİYON TAŞINAMASINI ÖNLEMEK

  Çin‘in koronavirüs vakalarının artışa geçtiği 8 ülke için getirdiği giriş yasağıyla yurt dışından yeni enfeksiyon taşınmasını önlemeyi amaçladığı belirtiliyor.

  Giriş yasağının Çin‘de oturum izni ve vizesi bulunanları da kapsadığı ancak bu ülkelerin Çin‘ndeki diplomatlarının kapsam dışında tutulduğu bilgisi paylaşıldı.

  Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte, 30’u yurt dışı kaynaklı, 36 yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

  Nüfusu 1,4 milyarı aşan ülkede, son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle can kaybı olmadı, toplam vaka sayısı 86 bin 151’e yükseldi.

  Koronavirüsüm ortaya çıktığı Çin‘de bugüne kadar 4 bin 634 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti, 81 bin 98 kişi iyileşti.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ