Gram Altın ALTIN 454.044
Polisim Dergisi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılışına katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı. Türkiye’nin ana transit geçiş yolu …

  Reklam
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılışına katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı.

  Türkiye’nin ana transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorda önemli bir rol üstlenecek olan Kuzey Marmara Otoyolu’nda 56,5 kilometrelik ana gövde, 11,6 kilometre bağlantı yolundan oluşan Kurtköy-Akyazı etabı törenle açılıyor.

  Erdoğan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  “Bugün hizmete açtığımız kısmın uzunluğu bağlantı yollarıyla birlikte 68 kilometreyi geçiyor. Projede şimdiye kadar hizmete verilen yolların toplam uzunluğu ise 389,3 kilometreyi buldu.

  Kuzey Marmara Otoyolu’nun 2016 yılında Odayeri-Paşaköy ile başlayan ve etap etap bugüne kadar devam eden kısımlarının açılışlarında son bir bölüm daha kaldı. Bu son kısmı da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlamış olacağız.

  Yatırım bedeli 3,1 milyar dolar olan bu kesimin ülkemiz ekonomisine sadece vakit ve akaryakıt tasarrufundan sağlayacağı yıllık katkı 2,5 milyar liradır. Bugün açılışını yaptığımız bölümün maliyeti de 431 milyon doları buluyor.

  Bu otoyol İstanbul’un her iki istikametinde de araç trafiğinde çok büyük rahatlama sağlayacaktır.

  Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir siyaset, daha büyük bir hizmet, daha büyük bir şeref olmadığına inanıyorum.

  Sadece ulaştırma yatırımları için 18 yılda 880 milyar liranın üzerinde bir kaynak kullandık. Türkiye’nin ulaşım altyapısını 2023 hedeflerimize uygun hale getirdik.”

  Demiryollarında ülkemizi hızlı ve yüksek hızlı tren hatlarıyla tanıştırdık. İnşallah önümüzdeki yıl Ankara-Sivas hızlı tren hattını da hizmete açıyoruz.

  (Uluslararası yatırımlar) Asıl büyük atılımı önümüzdeki dönemde bekliyoruz. Türkiye’nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla tereddüt göstermeyecek bir ülke olduğunu kabul ettirmekte kararlıyız.”

  AYRINTILAR GELECEK…

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ