Gram Altın ALTIN 403.722
Polisim Dergisi

  Danimarkalı aşırı sağ grup Kuran’ı Kerim’i yaktı İsveç karıştı

  İsveç’in Malmö kentinde aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi üyesi üç kişi, Rosengard bölgesinde Kur’an-ı Kerim’i yakarak sosyal medya hesaplarından …

  Reklam
  Danimarkalı aşırı sağ grup Kuran’ı Kerim’i yaktı İsveç karıştı

  İsveç’in Malmö kentinde aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi üyesi üç kişi, Rosengard bölgesinde Kur’an-ı Kerim’i yakarak sosyal medya hesaplarından yayınladı.

  Haberi alan polis olaya müdahale ederek söz konusu kişileri olay yerinden uzaklaştırdı.

  MÜSLÜMANLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

  Videonun sosyal medyada yayınlanmasının ardından Malmö’de yaşayan Müslümanlar sokağa döküldü.

  Sokaklarda protestolarını sürdüren Malmölü Müslümanlar tepkilerini gösterdiler.

  KURAN’I YAKMAK İSTEYEN AŞIRI SAĞCI PARTİ LİDERİNE İSVEÇ’E GİRİŞ YASAĞI GETİRİLDİ

  Ayrıca, Malmö kentinde Kur’an-ı Kerim yakmak isteyen Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (StramKurs) lideri Rasmus Paludan’a iki yıl İsveç’e giriş yasağı getirildi.

  İsveç Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, yaptığı açıklamada, İsveç’te aşırı sağcı sokak ressamı Dan Park ile Danimarkalı ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan’ın iki haftadır Malmö’de Müslümanları kışkırtmak için birçok girişimde bulunduğunu söyledi.

  Irkçı siyasetçinin Müslümanların cuma namazı kılacağı sırada cami önünde Kur’an yakmak için polisten izin istediğini aktaran Yüksel, ”Polis buna güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.

  Daha sonra ırkçı siyasetçi Malmö’nün başka bir yerinde Kur’an yakmak için ikinci izni istedi, buna da izin verilmedi. İsveçli aşırı sağcı sokak ressamı Dan Park, bunu Malmö İdari Mahkemesine götürdü. Mahkeme de polisin kararını haklı buldu.” dedi.

  Bunun üzerine Rasmus Paludan’ın Malmö’ye gelerek izinsiz gösteri yapma girişiminde bulunduğunu belirten Yüksel, ”Malmö sınır polisi bu provokasyonda izin vermedi. Paludan’ı sınır dışı ederken iki sene de İsveç’e girmesini yasakladı.” ifadelerini kullandı.

   


  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ