Gram Altın ALTIN 503.748
Polisim Dergisi

  Denizli’de doktorlar, salgına karşı ‘kınalı ellerle’ savaşıyor

  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de sağlık çalışanları, çoğunlukla zor şartlar altında, hayatlarını tehlikeye atarak, bazen de sevdiklerinden …

  Reklam
  Denizli’de doktorlar, salgına karşı ‘kınalı ellerle’ savaşıyor

  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de sağlık çalışanları, çoğunlukla zor şartlar altında, hayatlarını tehlikeye atarak, bazen de sevdiklerinden kendilerini soyutlamak zorunda kalarak, koronavirüs salgını ile en ön saflarda mücadele ediyor.

  ELLERİNE KINA YAKTILAR

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi dahiliye yoğun bakım servisi çalışanları da özveriyle görevlerini sürdürüyor.

  PAÜ İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Akbudak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgının ülkede görülmeye başladığı andan itibaren hastalarını iyileştirmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

  Salgın ile mücadele sırasında acı olaylara tanıklık ettiklerini dile getiren Akbudak, geçtiğimiz günlerde ise 100 yaşındaki bir hastayı alkışlarla normal servise uğurladıklarını söyledi.

  ANNEM “BU DA BİR SAVAŞ, KINANI YAKALIM” DEDİ

  Sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesinin devam edeceğini anlatan Akbudak, şöyle konuştu:

  “Annem bir gün bana ‘Oğlum askere giderken kınanı yaktık. Bu da bir savaş, kınanı yakalım.’ diyerek ellerime kına yakıp hastaneye öyle uğurladı. Biz hastanede dualarla mücadele ettik. Kınalı eller sanki zırhım olmuştu ve beni çok motive etmişti. Kınayı gören ekip arkadaşlarım ‘Hocam kına nedir, savaşa mı gidiyoruz?’ diye söylemişti. Benim için bu da bir savaş. Böyle düşünürsek daha çok motive olacağına inanan ekibim de benden etkilenerek yoğun bakıma kına yakıp geldiler.”


  “KINALI ELLER” EKİBİ

  Akbudak, hastanedeki ekibine “kınalı eller” ismini verdiklerini söyledi.

  Ekipteki herkesin ellerinin kınalı olduğuna değinen Akbudak, “Personelim ‘Artık biz de kına yakalım.’ dediler. Biz bu yola baş koyduk. Aynı savaş ve hayatın yeni bir dönemi gibi. Başka hastalar için bu şekilde mücadele edersek başarı elde edebileceğimize inanıyorum. Annem memlekete döndü. Artık eşim kınamı yakıp beni hastaneye uğurluyor.” diye konuştu.

  Virüsle mücadelede herkese görev düştüğünü ifade eden Akbudak, yoğun bakımın, kurallara uymayan insanlarla dolu olduğunu sözlerine ekledi.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ