Gram Altın ALTIN 436.747
Polisim Dergisi

  Dışişleri Bakanlığı’ndan Fransa’nın ‘Bozkurtlar’ kararına tepki

  Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Fransız hükümetinin ‘Bozkurtlar’ isimli hareketin lağvedildiği açıklamasına tepki gösterildi …

  Reklam
  Dışişleri Bakanlığı’ndan Fransa’nın ‘Bozkurtlar’ kararına tepki

  Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Fransız hükümetinin ‘Bozkurtlar’ isimli hareketin lağvedildiği açıklamasına tepki gösterildi.

  Açıklamada, “Fransız hükümeti tarafından lağvedildiği açıklanan ‘Bozkurtlar’ isimli bir hareket olmadığı esasen bilinmektedir. Söz konusu ülkenin münferit birtakım kişilere ve bu kişilerin eylemlerinden hareketle böyle bir hareket ve oluşum varmış gibi hayal mahsulü kararlara tevessül etmesi içinde bulunduğu çelişkili psikolojinin son tezahürü olmuştur.

  Öte yandan, hayal ürünü olan bu oluşumu ele alırken, dünyanın pek çok ülkesinde de kullanılan son derece yaygın ve kanun dışı hiçbir boyutu olmayan sembollerin yasaklanması kabul edilemez.” denildi.

  “ERMENİ ÇEVRELERİN ESİRİ HALİNE GELMİŞTİR”

  Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

  “Ne yazık ki kendileri söz konusu olduğunda ifade özgürlüğünün hiçbir şekilde sınırlanamayacağını savunanlar, başkaları söz konusu olduğunda ifade özgürlüğüne rahatça kısıtlama getirebilmektedir. Bu ikiyüzlü anlayış artık alıştığımız çifte standartlı yaklaşımın son örneğidir. Bu karar aynı zamanda Fransız hükümetinin artık tamamen Ermeni çevrelerin esiri haline geldiğini de göstermektedir.


  “ALELACELE BU ADIMI ATMASI İBRETLİKTİR’

  Yıllardır ülkesinin her köşesinde açık faaliyet gösteren terör örgütü PKK ve FETÖ uzantısı derneklere müsamaha eden, Fransa’daki Türk çıkarları ve toplumuna yönelen şiddeti, gösteri ve ifade özgürlüğü gerekçesiyle cezasız bırakan Fransız hükümetinin, bugün alelacele bu adımı atması ibretliktir.”

  Fransız hükümetinin, ülkesindeki fanatik Ermeni diasporasının son aylarda dozu giderek artan ve Türk vatandaşları ile Türk diplomatik temsilciliklerini hedef alan kışkırtma, tehdit ve saldırılarını görmezden gelmeye devam ettiğinin belirtildiği açıklamanın devamında şöyle denildi:

  “EN SERT ŞEKİLDE MUKABELE EDECEĞİMİZİ VURGULUYORUZ”

  “Şiddetin önüne geçmek bahanesiyle bugün sergilenen bu ikiyüzlü tutum ve alınan provakatif karar, diplomatlarımızın canına kasteden terör örgütü ASALA başta olmak üzere Fransa’dan himaye ve destek gören PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadelede Fransa’nın olumsuz sicilini de yeniden hatırlatmaktadır. Fransa’daki Türk toplumunun örgütlenme, ifade ve gösteri özgürlüğünün evrensel insan hakları ve düzenlemeleri bağlamında muhafaza edilmesi gerektiğini ve alınan bu karara karşı en sert şekilde mukabele edeceğimizi vurguluyoruz.”

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ