Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Doğalgaz nasıl yazılır? TDK’ya göre doğal gaz mı, doğalgaz mı?

  Doğalgaz kelimesini gün içerisinde genellikle kullanırız. Bu kelime TDK’ya göre nasıl yazılır bazen karıştırabiliyoruz. Doğal gaz nasıl yazılır …

  Reklam
  Doğalgaz nasıl yazılır? TDK’ya göre doğal gaz mı, doğalgaz mı?

  Doğalgaz kelimesini gün içerisinde genellikle kullanırız. Bu kelime TDK’ya göre nasıl yazılır bazen karıştırabiliyoruz. Doğal gaz nasıl yazılır? Doğal gaz mı, doğalgaz mı? TDK’ya göre doğalgaz kelimesinin doğru yazılışı haberimizde.

  DOĞALGAZ NASIL YAZILIR? DOĞAL GAZ MI, DOĞALGAZ MI?

  Doğal gaz nasıl yazılır sorusunun TDK’ya göre cevabı: “doğalgaz” şeklindedir.

  Doğal gaz: Yanlış

  Doğalgaz: Doğru

  TDK’YA GÖRE DOĞALGAZ NE DEMEK?

  Doğal gaz:

  1. isim Yer kabuğunun içinde bulunan, yakıt olarak önem sıralamasında ham petrolden sonra ikinci sırayı alan ve petrolün bir cinsi olan yanıcı gaz.

  2. isim Hidrokarbon biriken alanlarda açılan kuyulardan elde edilen, esas itibarıyla metan gazı ile az miktarda propan, bütan vb. daha ağır moleküllü hidrokarbon gazları ve eser miktarda su buharı, hidrojen, karbondioksit ve azot karışımı gaz.

  3. isim Konutlarda ve iş yerlerinde ısınma, üretim ve enerji amacıyla belli bir merkezden kontrollü olarak bir şebeke sistemiyle dağıtılan yanıcı gaz.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ