Gram Altın ALTIN 443.661
Polisim Dergisi

  Dolar/TL rekorlarına devam ediyor

  Koronavirüs salgınında hızla artan yeni vaka sayıları küresel piyasalardaki belirsizliği desteklemeyi sürdürüyor. Bu hafta boyunca yoğunlaşan …

  Reklam
  Dolar/TL rekorlarına devam ediyor
  Koronavirüs salgınında hızla artan yeni vaka sayıları küresel piyasalardaki belirsizliği desteklemeyi sürdürüyor. Bu hafta boyunca yoğunlaşan satışlar son işlem gününde de etkili oluyor. ABD’de bilançoların etkisiyle dün yükselişle kapanan günün ardından endeks vadeli kontratları bu sabah yüzde 1’in üzerinde ekside. Asya borsalarında da Hindistan hariç kayıplar yaşanıyor. Japon Nikkei yüzde 1; Çin hisse senetleri yüzde 0,4’lar düzeyinde; Güney Kore KOSPI yüzde 1,5′ civarı düşüşte.
  Dolar rekor tazeledi
  Yurt içinde ise yoğun bir veri akışının takip edileceği günün sabahında dolar/TL, rekor seviyelerini 8,3321’e yükseltti. Dün 9,7811 ile rekor kıran euro/TL ise 9,74 düzeyinde değerleniyor.  
  Yurt içi piyasalarda veri gündemi yoğun
  Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), Eylül ayına ilişkin son ticaret rakamlarını saat 10.00’da açıklayacak. Kurum aynı saatte 3.çeyrek  döneme ilişkin turizm gelirleri ile hizmet üretici fiyat endeksini açıklayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Eylül ayına ilişkin giriş-çıkış yapan yabancı ziyaretçi sayılarını saat 11.00’de duyuracak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), Eylül ayının  sektör raporunu yayımlayacak (14.00). Cumhuriyet Bayramı nedeniyle dün yayımlanamayan TCMB haftalık bülteni, bugün aynı saatte yayımlanacak. Bugün ayrıca MÜSİAD tarafından yayımlanan SAMEKS endeksleri açıklanacak.  Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 aylık “İç Borçlanma Stratejisi”  raporunu açıklayacak.
     
  Yurt dışında hangi veriler izlenecek?

  ABD’de günün en önemli verileri kişisel gelir ve harcamalar (15.30) ile Michigan tüketici güven endeksi (17.00) olacak. ABD’de ayrıca Chicago PMI (16.45) ve Baker Hughes sondaj kule sayıları (20.00) verileri de takip edilecek.

  Euro Bölgesinde öncü tüketici fiyat ve işsizlik oranı verileri  açıklanacak. Yine aynı bölge için Profesyonel Tahminciler Anketi  sonuçları, önümüzdeki döneme ilişkin piyasalara bilgi verecek.
  Almanya’da perakende satışlar (10.00), Fransa’da ilk büyüme rakamları piyasaların diğer izleyeceği veriler olacak. ABD’de bu hafta sonu yaz saati uygulaması sona eriyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ