Gram Altın ALTIN 456.703
Polisim Dergisi

  Dünyanın röntgenini çeken sistem: Capella-2 uydusu

  ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde bulunan Capella Space şirketi tarafından tasarlanan Capella-2’nin, NASA’nın 1970 …

  Reklam
  Dünyanın röntgenini çeken sistem: Capella-2 uydusu

  ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde bulunan Capella Space şirketi tarafından tasarlanan Capella-2’nin, NASA’nın 1970’lerden beri kullandığı teknolojinin aynısı olan dünyayı meteorolojik görünürlük, bulut örtüsü veya günün herhangi bir saatinden bağımsız olarak görüntüleyebilen Sentetik Aralıklı Radar (SAR) kullandığı ifade edildi. SAR’ın, bir hedef noktasını ‘aydınlatmak’ için güçlü radyo sinyalleri gönderdiği, verileri toplayıp bunları ayrıntılı bir görüntü oluşturmak için yorumladığı belirtildi.

  “İÇ MEKANDA HERHANGİ BİR ŞEYİ GÖRÜNTÜLEYEMEZ”

  Gönderilen sinyallerin duvarlardan geçebilecek kadar güçlü olduğunu ancak binaların içini görüntülemeyeceğini belirten Capella Space, “Ancak bildiğimiz gibi, cep telefonu ve Wi-Fi sinyalleri bile bir hücresel kuleden veya Wi-Fi erişim noktasından uzaklaştıkça zayıflıyor. Radar sinyalleri de aynı; duvarların içinden geçebilirler, ancak iç mekanda herhangi bir şeyi görüntüleyemeyecek veya göremeyecek kadar zayıflar” ifadelerine yer verildi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ