Gram Altın ALTIN 454.616
Polisim Dergisi

  Dünyayı tedirgin eden gelişme: ABD’nin Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi’ne hacker saldırısı

  Sadece ABD’yi değil bütün dünyayı korkutan bir gelişme yaşandı. ABD Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi ile birlikte en az 6 federal kurum ve …

  Reklam
  Dünyayı tedirgin eden gelişme: ABD’nin Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi’ne hacker saldırısı

  Sadece ABD’yi değil bütün dünyayı korkutan bir gelişme yaşandı. ABD Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi ile birlikte en az 6 federal kurum ve kuruluşa siber saldırı düzenlendiği ortaya çıktı.

  ABD’de yayın yapan Politico isimli medya kuruluşunda yer alan haberde Enerji Bakanlığı ve Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi ile birlikte çok sayıda kurum ve kuruluşa saldırı düzenlendiği belirtildi. ABD’nin nükleer silah depolarını ve bunların durumlarını takip eden Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi’ne düzenlenen siber saldırının boyutu ile ilgili bir bilgi verilmedi.

  “HAFTALAR SONRA BELLİ OLACAK”

  Enerji Bakanlığı Sözcüsü Shaylyn Hynes, soruşturmanın devam ettiğini açıklarken, “Bu noktada zararlı bir yazılım tespit edildi ve bununla ilgili olarak hemen harekete geçildi. Bakanlığımız ve Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi’ne bir etkisi olmamıştır” dedi.

  “SALDIRIYI KREMLİN’E BAĞLI HACKER’LAR GERÇEKLEŞTİRDİ”

  Uluslararası basın, saldırının arkasında Rusya’nın olduğunu öne sürdü. Alman Bild gazetesi, saldırıyı Kremlin’e bağlı hackerların gerçekleştiğini yazdı.

  Beyaz Saray siber güvenlik danışmanını bir süre önce kovan ve 2016’daki başkanlık seçimlerinde Rusya’nın herhangi bir müdahalesi olmadığını sık sık dile getiren Trump’ın nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ