Gram Altın ALTIN 496.637
Polisim Dergisi

  ECB, AB Komisyonu’nun fintek planını değerlendirdi

  Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), son raporunda bankacılık sektörünün dijitalleştirilme çalışmalarında yeni teknolojilerin de hesaba katılması …

  Reklam
  ECB, AB Komisyonu’nun fintek planını değerlendirdi

  Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), son raporunda bankacılık sektörünün dijitalleştirilme çalışmalarında yeni teknolojilerin de hesaba katılması gerektiğini duyurdu.

  ECB raporunda, fintek sektörünün önündeki artan zorluklara işaret edilirken, Avrupa’nın finansal hizmetler sağlayıcılarının, özellikle kritik hizmetler ve bulut altyapısı geliştirilme faaliyetlerinde, AB dışı bağımlılıklarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

  ECB ayrıca, AB finansal hizmetlerinin düzenleyici çerçevesi halihazırda genel olarak teknolojiden bağımsız olsa da, ilgili riskleri ele alırken ve aynı zamanda firma düzeyinde güçlü risk yönetimi geliştirme ihtiyacını güçlendirirken adil rekabeti desteklemeli ve dijital finans hizmetlerinde eşit bir oyun alanı sağlaması gereğine işaret etti.

  Kaynak: AA

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ