Gram Altın ALTIN 494.025
Polisim Dergisi

  Ege Üniversitesi’nde öğretim 26 Ekim’de başlayacak

  Ege Üniversitesi, yeni öğretim yılıyla ilgili açıklama yaptı. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, rektör Necdet Budak’ın …

  Reklam
  Ege Üniversitesi’nde öğretim 26 Ekim’de başlayacak

  Ege Üniversitesi, yeni öğretim yılıyla ilgili açıklama yaptı.

  Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, rektör Necdet Budak’ın başkanlığında gerçekleştirilen senato toplantısında, akademik birimlerden gelen uzaktan eğitim süreçlerine ilişkin öneriler değerlendirildi.

  ÖĞRETİME BAŞLAMA TARİHİ 26 EKİM

  Toplantıda alınan kararlara göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020-2021 akademik yılına, uzaktan ve örgün eğitimin birlikte uygulanacağı karma eğitim yöntemi ile 26 Ekim’de başlanacağı belirtildi.

  Alınan karara göre, eğitimin uygulanmasında fakülte, yüksekokul, bölüm, program bazında farklılıklar olabilecek.

  Koronavirüs salgınının seyrine, Yükseköğretim Kurulu ve ilgili kurumların kararlarına göre eğitim yöntemi ve tarihlerinde değişiklik yapılabilecek.

  YÜZDE 40’I ÇEVRİMİÇİ OLACAK

  Toplantıda 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi güz yarıyılında tıp, diş hekimliği, hemşirelik fakülteleri ile yabancı diller yüksekokulu hariç olmak üzere, diğer fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının eğitim ve öğretiminin yüzde 40’ını online (çevrimiçi-senkron) yapılması kararı alındı.

  Tıp, diş hekimliği, hemşirelik fakülteleri ile yabancı diller yüksekokulu ise eğitim-öğretimlerine başlama tarihlerini, kendi kurullarınca alınacak kararla belirleyecek.

  SALGINA GÖRE YENİ KARARLAR ALINABİLİR

  Diğer yandan 2020-2021 güz yarıyılında hazırlık sınıflarında derslerin tümüyle uzaktan öğretim yoluyla çevrimiçi-senkron yapılmasına karar verildi.

  2020-2021 güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yüzde 40 oranda verilen çevrimiçi derslerin dışında kalan derslerle ilgili fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullar öğretim programlarının özelliklerine göre planlamalar yaparak alacakları kararları duyuracak.

  Ayrıca, Ege Üniversitesi Senatosunda alınan kararların salgının seyrine göre tekrar değerlendirilebileceğine vurgu yapıldı.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ