Gram Altın ALTIN 443.938
Polisim Dergisi

  Erdoğan: 103 kişi kurtarıldı, çalışmalar sürüyor

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile deprem bölgesinde bulunan bakanların da katıldığı AFAD Koordinasyon …

  Reklam
  Erdoğan: 103 kişi kurtarıldı, çalışmalar sürüyor

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile deprem bölgesinde bulunan bakanların da katıldığı AFAD Koordinasyon Merkezi’nde yapılan bilgilendirme toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu an itibarıyla 37 vefatımız, 885 yaralımız var. Enkazdan kurtarılan vatandaşlarımızın sayısı 103” dedi.

  Bölgeye 35 mobil baz istasyonu sevk edildiğini ve bunların 25 adedinin kurulmuş durumda olduğunu belirten Erdoğan, deprem bölgesine şu ana kadar 24 milyon lira ödenek gönderildiğini, ihtiyaca göre bunun devam edeceğini söyledi.

  Rezerv alanlar konusunda çalışmaların payılacağını ve çalışma sonucuna göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın süratle adımlar atacağını ifade etti ve, “Vatandaşlarımız ‘yurtlarda kalabiliriz’ derse buralarda kendilerini misafir etme imkanımız var. Burada sıkıntı söz konusu değil” dedi.

  Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ile bir hafta sonra gereken değerlendirmelerin yapılacağını ve gerektiği durumda eğitime verilen aranın uzatılacağını, aksi durumda eğitime devam edileceğini açıkladı.

  Erdoğan ayrıca, 88 ülkeden geçmiş olsun mesajları ve telefonlarının geldiğini söyledi.

  Kaynak: AA

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ