Gram Altın ALTIN 510.596
Polisim Dergisi

  Ermenistan, Azerbaycan’da 61 sivili katletti

  Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için operasyon başlatan Azerbaycan, karşısında cesur bir Ermeni ordusu bulamadı. 61 SİVİL …

  Reklam
  Ermenistan, Azerbaycan’da 61 sivili katletti

  Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için operasyon başlatan Azerbaycan, karşısında cesur bir Ermeni ordusu bulamadı.

  61 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

  Azerbaycan Başsavcılığı, 27 Eylül’den 19 Ekim’e kadar Ermenistan’ın saldırıları nedeniyle meydana gelen can ve mal kayıplarını açıkladı.

  Buna göre, söz konusu dönemde 61 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi, 282 sivil yaralandı.

  Ermenistan’ın saldırılarında 1846 ev, 90 apartman, 341 kamu binası kullanılamaz hale geldi.

  Ermenistan’ın en çok hedef aldığı yerleşim yerlerinden Terter’deki hasar-Foto Galeri

  AZERBAYCAN, OPERASYONA 27 EYLÜL’DE BAŞLADI

  Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine 27 Eylül’de karşı saldırı başlatmıştı.

  Mevzilerini kaybeden Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine top ve füzelerle saldırısını sürdürmüştü.

  Gence’deki enkazın görüntüleri-Foto Galeri

  ERMENİSTAN, ATEŞKESİ DEFALARCA İHLAL ETTİ

  Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova’da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim saat 12.00’den itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ’daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı “ateşkes” kararı almıştı.

  SİVİLLERE FÜZELERLE SALDIRDILAR

  Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan’ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı.

  15 Ekim’de de Terter kentinde defin töreni için mezarlığa giden sivillere yönelik saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi yaralanmıştı.

  Gence’ye 17 Ekim’de füzelerle bir saldırı daha düzenlenmiş, 13 sivil yaşamını yitirmiş, 50’nin üzerinde sivil yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ