Gram Altın ALTIN 498.215
Polisim Dergisi

  Ermenistan işgalinden kurtarılan Fizuli’de 27 yıl sonra ezan okundu

  27 Eylül’de Ermenistan, Azerbaycan’a saldırmış ve iki ülke arasındaki çatışmalar patlak vermişti. Cephede üstün bir başarı gösteren Azerbaycan …

  Reklam
  Ermenistan işgalinden kurtarılan Fizuli’de 27 yıl sonra ezan okundu

  27 Eylül’de Ermenistan, Azerbaycan‘a saldırmış ve iki ülke arasındaki çatışmalar patlak vermişti. Cephede üstün bir başarı gösteren Azerbaycan ordusu, Ermeni birliklerini püskürttü. Ağır bir yenilgi yaşayan Ermenistan askerleri kaçmaya başlarken, Erivan yönetimi ateşkes istedi.

  Ermenistan ve Azerbaycan arasında iki kez ateşkes yapıldı fakat iki ateşkes de Ermenistan’ın sivil yerleşim yerlerine tekrar saldırmasıyla birlikte bozuldu. Ermenistan’ın ateşkeslerine karşılık veren Azerbaycan, Ermeni ordularını hezimete uğratmaya ve işgal altındaki yerleşim yerlerini kurtarmaya devam etti.

  MÜHİM NOKTADAKİ KÖPRÜYE AZERBAYCAN BAYRAĞI DİKİLDİ

  Bu kapsamda şimdiye kadar Cebrail ve Fizuli illerini işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu, dün de Ermenistan’ın işgalindeki bölgelerle İran bağlantısını kesmek için harekete geçmiş; Hüdaferin Köprüsü’ne bayrağını dikmişti. Öte yandan Şuşa, Hankendi ve Hocavend eksenlerinde de Azerbaycan ordusunun ilerleme kaydettiği rapor edildi.

  FİZULİ’DE 27 SENE SONRA EZAN OKUNDU

  Son aktarılan bilgilere göre başta Cebrail ve Fizuli kentleri olmak üzere toplam 78 yerleşim yeri Ermenistan işgalden kurtarıldı. İşgalden kurtarılan Fizuli kentinde ise 27 yıl sonra ezan okunmaya başlandı.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ