Gram Altın ALTIN 458.142
Polisim Dergisi

  Etiyopya’da hükümet güçleri maket bıçaklarıyla sivilleri öldürdü

  Etiyopya’nın Sudan sınırına yakın tarım bölgesi Tigray’a bağlı Mai-Kadra kasabasında hükümet güçleri, isyancılara karşı yaptığı operasyonda …

  Reklam
  Etiyopya’da hükümet güçleri maket bıçaklarıyla sivilleri öldürdü

  Etiyopya’nın Sudan sınırına yakın tarım bölgesi Tigray’a bağlı Mai-Kadra kasabasında hükümet güçleri, isyancılara karşı yaptığı operasyonda sivillere saldırdı. Uluslararası Af Örgütü yetkilileri hükümet gücünün sivillere saldırdığı bölgede yaptığı çalışma sonrası, yüzlerce sivilin maket bıçaklarıyla ve boğularak öldürüldüklerini, ölen kişilerin cesetlerinin günlerce ortalıkta kaldığı ortaya çıktı.

  Abiy Ahmed

  GÖRGÜ TANIKLARI SALDIRIYI DOĞRULADI

  Bölgesel hükümet iktidar partisi Tigray Halkın Özgürlük Cephesi ve geçen sene Nobel Barış ödülü kazanan Başbakan Abiy Ahmed güçleri arasında çıkan çatışmalara ilişkin, İnsan Hakları ve Uluslararası Af Örgütü’ne konuşan bir görgü tanığı, Tigray güçlerinin kendilerine saldırdığını söyledi. Sudan’a kaçan bazı mülteciler ise AP’ye konuşurken, ifadelerinde hükümet güçlerinin kendilerine saldırdıklarını ve yüzlerce kişiyi öldürdüklerini söylediler.

  MAKET BIÇAKLARIYLA YA DA BOĞARAK ÖLDÜRDÜLER

  Sudan’a kaçan mültecilerden biri olan Tesfaalem Germay isimli Etiyopya’lı, hükümet güçlerinin müttefikleri olan bazı yerel güçler ile beraber sivillere saldırdıklarını, gördükleri herkesi maket bıçaklarıyla ya da boğarak öldürdüklerini söyledi.

  CESETLER ORTADA BIRAKILDI

  Öte yandan Germay ölülerin cesetlerinin günlerce ortada bırakıldığını ve bu yüzden cesetlerin koktuğunu söyledi. Çatışmalardan dolayı Suda’a kaçan Abebete Refe, AP’ye yaptığı açıklamada yüzlerce insanın yerel hükümet destekli gruplar tarafından öldürüldüğünü söyledi.

  BM ÇALIŞANLARI GÖZALTINA ALINDI

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ