Gram Altın ALTIN 511.275
Polisim Dergisi

  Fas’ta 7 ay sonra ilk cuma namazı

  Fas Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde belirlenen 10 bin camide bugünden itibaren cuma namazının …

  Reklam
  Fas’ta 7 ay sonra ilk cuma namazı

  Fas Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde belirlenen 10 bin camide bugünden itibaren cuma namazının kılınmaya başlandığı belirtildi.

  CAMİLERDE SALGIN ÖNLEMLERİ

  Camilerde cuma namazına katılan cemaat, maske takıp sosyal mesafeye dikkat ederek salgına karşı önlem aldı.

  DİN ADAMLARINDAN CUMA NAMAZI ÇAĞRISI

  Fas’ta Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni’nin de aralarında bulunduğu 158 din adamı, 1 Ekim’de yayımladıkları ortak bildiride “daha fazla caminin ibadete açılması ve cuma namazı kılınması” çağrısında bulunmuştu.

  FAS’TA 7 AYDIR CUMA NAMAZI KILINMIYORDU

  Rabat yönetimi 20 Mart’ta koronavirüs nedeniyle ülkede sağlık alanında olağanüstü hal (OHAL) ilan etmişti. OHAL, toplantıların yasaklanmasını, kamusal alanların ve camilerin kapatılmasını da kapsıyordu.

  Haziran ayında ise hükümet kurumlarının ve ülkede yaklaşık 5 bin caminin açılması da dahil olmak üzere koronavirüs tedbirlerinin hafifletilmesine karar verilmişti.

  FAS’TA KORONAVİRÜS VAKALARI

  Fas Sağlık Bakanlığı, son verilere göre ülkede koronavirüs kaynaklı toplam can kaybının 2 bin 772’ye, vakaların 163 bin 650’ye, iyileşenlerin ise 136 bin 36’ya ulaştığını bildirmişti.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ