Gram Altın ALTIN 409.783
Polisim Dergisi

  Fed/Daly: Daha fazla mali destek toparlanma için önemli

  San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kısılan devlet destek çabalarının, eğer tekrar artırılmazsa, büyümeyi …

  Reklam
  Fed/Daly: Daha fazla mali destek toparlanma için önemli

  San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kısılan devlet destek çabalarının, eğer tekrar artırılmazsa, büyümeyi yavaşlatacağını söyledi.

  Daly, video konferans yoluyla yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

  Daly, “Son kesintilerin ardından mali desteğin artırılması uygun olacak,” dedi. Konu hakkında detay vermeyen Daly, desteğin önceki seviyesine yükseltimemesi durumunda, bunun büyüme için “sorun” oluşturacağını ve toplumun en fazla güçlük çeken kısmı üzerinde “orantısız” etkisinin olacağını kaydetti.

  Fed yetkilileri, genişletilmiş işsizlik sigortası imkanı dahil koronavirüsten etkilenen Amerikalılara yardıma yönelik devlet çabalarını destekliyorlar. Bu çabaların bazıları Kongre’de yaşanan tıkanmadan dolayı durmuş durumda ve bazı Fed yetkilileri bunun sorun yaratabileceği uyarısında bulunuyor.

  Daly, öte yandan, Fed’in geçen hafta “ortalama” yüzde 2 enflasyon hedefi uygulamasına geçerek politika oluşturma sürecine yönelik yaklaşımında değişikliğe gitmesinin para politikasını daha verimli kılacağını söyledi. Daly, Fed’in ekonomiye daha fazla destek sağlama ihtiyacında olması durumunda, bunu faizlerin gelecekte izleyeceği yol konusunda daha güçlü bir sözlü yönlendirmede bulunarak ve varlık alım hızını artırarak yapabileceğini sözlerine ekledi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ