Gram Altın ALTIN 495.054
Polisim Dergisi

  Fed’in “enflasyon şahini” % 2 hedefinin aşılmasına karşı değil

  Kansas City Fed Başkanı Esther George, ABD merkez bankasının yüzde 2 enflasyon hedefinin biraz aşılmasına karşı olmadığını ve fiyat baskılarının …

  Reklam
  Fed’in “enflasyon şahini” % 2 hedefinin aşılmasına karşı değil

  Kansas City Fed Başkanı Esther George, ABD merkez bankasının yüzde 2 enflasyon hedefinin biraz aşılmasına karşı olmadığını ve fiyat baskılarının çok zayıf olmasının riskinin çok güçlü olmasından daha fazla olduğunu söyledi.

  Fed’in en şahin politika yapıcılarından biri olan George, yıllık Jackson Hole sempozyumundan hemen önce Çarşamba günü Bloomberg TV’den Michael McKee’ye yaptığı değerlendirmede, “Yüzde 2’nin bir tavan olduğunu asla düşünmedim, ancak ekonomide enflasyon beklentilerini neyin çıpaladığı konusunda odaklanmayı sürdürüyorum,” dedi ve “İletişim açısından bakıldığında, hedeflerimize ulaşmada daha iyi bir iş çıkarmamıza yardımcı olacak konular hakkında konuşacağımızı düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

  Genellikle Jackson Hole, Wyoming’de muhteşem Grand Teton Ulusal Parkı’nda gerçekleştirilen bu prestijli sempozyum bu sene , koronavirüs pandemisinden dolayı iki gün boyunca video konferans yoluyla gerçekleştirilecek. Fed Başkanı Jerome Powell, Perşembe günü Washington saati ile 09:10’da (TSİ 16:10) bu etkinliğin açılış konuşmasını yapacak. Powell’ın Fed’in uzun süredir beklenen çerçeve gözden geçirmesi hakkında olması bekleniyor.

  Fed, merkez bankacıların enflasyon oranının belli bir zaman aralığında ortalama bazda hedefi tutturması şartı ile yüzde 2’nin üzerine çıkmasını hoşgörü ile karşılayabileceklerini öngören bir para politikası stratejisi değişikliğine ilişkin tartışmalarını özetlemeye çalışıyor.

  Sempozyumda para politikasının gelecek 10 yıllık dönmede karşılaşabileceği güçlükler tartışılacak. Panellerin ve konuşmacıların tam listesi Çarşamba akşamına kadar bildirilmeyecek, ancak George, konuların “düşük faizler, yavaş büyüme, politika oluştururken belirsizlik ne anlama geliyor” başlıklarını içereceğini ve tüm bunların şimdilerde küresel pandemiden dolayı etkilerinin daha da arttmakta olduğunu söyledi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ