Gram Altın ALTIN 451.658
Polisim Dergisi

  Financial Times yılın insanlarını seçti: Uğur Şahin ve Özlem Türeci

  İngiltere merkezli Financial Times gazetesi, ölümcül sonuçlar doğuran koronavirüs salgınına karşı çabaları nedeniyle Türk bilim insanları Uğur …

  Reklam
  Financial Times yılın insanlarını seçti: Uğur Şahin ve Özlem Türeci

  İngiltere merkezli Financial Times gazetesi, ölümcül sonuçlar doğuran koronavirüs salgınına karşı çabaları nedeniyle Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi yılın insanları seçti.

  “OLAĞANÜSTÜ BİLİMSEL VE TİCARİ BAŞARI”

  Biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortakları Şahin ve Türeci’nin bir yıldan daha az bir sürede koronavirüs aşısı geliştirmeyi başardığı, çiftin olağanüstü bir bilimsel ve ticari başarı elde ettiği vurgulandı.

  İçinde bulunulan zamanın en büyük tıbbi atılımlarına imza attığı ifade edilen çiftin, kendilerini ölümcül salgını durdurmaya adadıkları belirtilirken, Şahin’in “Gergindik. İnsanların gerçek dünyada bir deneme dışında ilk kez aşılanması farklıdır.” dediği kaydedildi.

  “DEVRİM NİTELİĞİNDE”

  BioNTech’in geliştirdiği aşının kanser tedavisinde kullanılabilecek devrim niteliğinde yeni bir teknolojiye başvurduğuna dikkat çekilerek, şöyle denildi:

  “Birkaç ay önce bilim insanları yüzde 70 etkili olacak kadar bir aşıyı hızlıca elde etmenin büyük bir başarı olacağını öne sürdü. Bunun yerine yüzde 90 ve üzerinde etkili olan en az üç tane aşı var. Birlikte ele alındığında bir inovasyon zaferini temsil ediyorlar.”

  Geçen ayı yapılan açıklamada, BioNTech’in koronavirüs aşısının yüzde 95 oranında etkili olduğu duyurulmuştu.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ