Gram Altın ALTIN 458.653
Polisim Dergisi

  Fransa’da protesto için toplanan göçmenlere Sarı Yelekliler’den destek

  Fransa’da 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle ülke genelinde gösteriler düzenlendi. Kaçak göçmenlere destek vermek adına yapılan gösterilere …

  Reklam
  Fransa’da protesto için toplanan göçmenlere Sarı Yelekliler’den destek

  Fransa’da 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle ülke genelinde gösteriler düzenlendi. Kaçak göçmenlere destek vermek adına yapılan gösterilere, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve birçok Parisli destek veridi.

  Fransa’da oturma ve çalışma izni olmayan tüm göçmenlerin sesini duyurabilmek amacıyla başkent Paris’te toplanan göstericiler, Fransa Anayasa Konseyi binası önünde toplanarak göç sırasında hayatını kaybeden göçmenlerin anısına yürüyüş düzenledi.

  Fransa polisi tarafından geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüşte, göstericilere Sarı Yelekliler’den de destek geldi.

  “OTURMA VE ÇALIŞMA İZNİ OLMAYAN YABANCILAR TEHLİKEDE”

  Gösterilere katılan sivil toplum kuruluşları, çalışma ve oturma izni olan yabancılara seçme ve seçilme hakkı verilmesi yönünde taleplerde bulunurken, yürüyüşte “Koronavirüs (Covid-19) günlerinde çalışan biziz. Oturma ve çalışma izni olmayan yabancılar tehlikede” şeklinde sloganlar atan göstericilere çevredeki halktan da destek geldi.

  Paris’te düzenlenen göster sırasında yer yer polis ile göstericiler arasında gerginlik yaşamasına rağmen gösteri olaysız sona erdi.

  Öte yandan Fransa’nın diğer kentlerinde gerçekleşen gösterilerde yüzbinlerce izinsiz göçmen için oturma ve çalışma izni verilmesi istendi.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ