Gram Altın ALTIN 507.129
Polisim Dergisi

  Fuat Oktay’dan Lübnan’a teklif: Mersin Limanı’nı kullanabilirsiniz

  Beyrut’da büyük yıkıma neden olan patlamaya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, Beyrut Limanı’nın yeniden inşası için hazır. Lübnan, bu süreçte Mersin Limanı’nı kullanabilir” diye konuştu.

  Reklam
  Fuat Oktay’dan Lübnan’a teklif: Mersin Limanı’nı kullanabilirsiniz

  Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen amonyum nitrat faciası sonrası, bölgeye yardım eli uzatma çabaları sürüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bu kapsamda Beyrut’a gitti.

  Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile görüşen Oktay ve Çavuşoğlu, taziyeleri ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, kritik ifadeler kullandı.

  ‘Mersin Limanı’nı kullanabilirsiniz’ teklifi

  Türkiye’nin her türlü yardıma hazır olduğunu belirten Oktay, “Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye sonuna kadar hazır. Bu süreçte Lübnan’ın Mersin Limanı’nı kullanabileceğini ifade ettik” dedi.

  “Destek olmak üzere Beyrut’tayız”

  Ziyarete ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise şunları kaydetti: Lübnan ile dayanışmamızı göstermek, dost ve kardeş Lübnan halkına destek olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ile birlikte Beyrut’tayız.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ