Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Galatasaray’dan Fatih Altaylı’ya kınama

  Galatasaray, Fatih Altaylı’nın Bloomberg HT’de söylediği sözler hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Sarı-kırmızılı takımın resmi sitesinden …

  Reklam
  Galatasaray’dan Fatih Altaylı’ya kınama
  • SPOR
  • 26 Ağustos 2020
  • 38 KEZ OKUNDU

  Galatasaray, Fatih Altaylı‘nın Bloomberg HT’de söylediği sözler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

  Sarı-kırmızılı takımın resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  “Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu’nun değerli üyeleri, Galatasaray’ın menfaatlerine en uygun şekilde, Galatasaray’ın kültürünü, örf ve adetlerini taşıyabilecek kişiyi hür iradeleriyle seçerek ona başkanlık görevini tevdi ederler.

  ‘Galatasaray kültürü ve terbiyesinden nasibini alamamış insanlar…’

  Galatasaray başkanına hakaret edenler, onu toplum nezdinde küçük düşürücü laflarla aşağılamaya teşebbüs edenler, rakiplerin bile yapmaya hicap duyacağı şekilde ölçüsüz ve çirkin bir üslupla televizyon kanallarında zarar vermeye çalışanlar ve bilgisizce ahkâm kesenler Galatasaray kültürü ve terbiyesinden bir nebze nasibini almamış insanlardır.

  Bu bağlamda Bloomberg Kanalı’nda, gazetecilik kisvesi adı altında Başkanımız Mustafa Cengiz’e yönelik küçük düşürücü ifadeler ile hakaret içeren beyanlarda bulunan bu kişiyi yakışıksız üslubu ve sarf ettiği sözler nedeniyle şiddetle kınıyoruz.

  Bu zatın yine aynı program içerisinde her şartta takımına destek veren büyük Galatasaray taraftarları için kullandığı ifadeler de kabul edilemez niteliktedir.

  Söz konusu kanalda yapılan programda Fatih Altaylı’nın kullandığı ağır hakaret içeren açıklamaları hakkında gerekli hukuki girişimler ve disiplin işlemleri başlatılmıştır.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

  Fatih Altaylı ne söylemişti?

  Bloomberg HT’de gündemi yorumlayan Altaylı, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında, “9 kulüp Bankalar Birliği anlaşmasının faizi yüksek, 5 yılda bu parayı ödeyemeyiz diyor. Doğru. Mustafa Cengiz’e, “19 kulüple hareket edin” dedim. Zeka seviyesi beni anlamaktan uzak olduğu için ‘Zengine biat’ anlıyor. Ali Koç diye algılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

  İkinci başkanken Cansun’u da eleştirmişti

  Galatasaray’da bir dönem yöneticilik yapan ve ikinci başkanlık görevini üstlenen Altaylı, başkanlığını yaptığı aynı yönetimdeki Mehmet Cansun’u da sert dille eleştirmiş, sonrasında ise “Galatasaray menfaatleri için aile yakınlarım herkesi eleştiririm” demişti.

  Öte yandan Fatih Altaylı için Trabzonspor da hukuki işlem başlatmıştı.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ