Gram Altın ALTIN 437.71
Polisim Dergisi

  Görüşmeler durdu, Bytedance fon aramaya başladı

  ABD-Çin arasındaki teknoloji savaşlarında gündemin ilk sırasında yer alan Bytedance ABD’li şirketlerle görüşmelerin durması sonrasında fon …

  Reklam
  Görüşmeler durdu, Bytedance fon aramaya başladı

  ABD-Çin arasındaki teknoloji savaşlarında gündemin ilk sırasında yer alan Bytedance ABD’li şirketlerle görüşmelerin durması sonrasında fon aramaya başladı.

  Bloomberg’in haberine göre TikTok’un sahibi ByteDance, grubu 180 milyar dolarda değerleyebilecek finansman için aralarında Sequoia’nın da olduğu bir grup yatırımcıyla görüşüyor.

  Finansman görüşmelerini sonuçlanması sonrası ByteDance, aralarında Douyin ve Toutiao’nunda olduğu bünyesindeki bazı varlıkları Hong Kong’da halka arza hazırlayacak.

  Çin merkezli ByteDance grubu TikTok yasağı sonrası Trump yönetimiyle karşı karşıya gelmişti. Trump TikTok’un ulusal güvenliğe zarar verdiğini öne sürerek ABD’li bir hissedara satılmaması durumunda kapatılacağını söylemişti.

  ByteDance, Oracle ve Walmart’a TikTok hisselerinin satışı için ABD ve Çin rekabet kurumlarından onay arıyordu. Ancak ABD’de seçim süreci sebebiyle TikTok satışında süreç yavaşlamıştı.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ