Gram Altın ALTIN 417.789
Polisim Dergisi

  Hollanda’da koronavirüs nedeniyle vizon çiftlikleri kapatılıyor

  Hollanda hükümetinin internet sitesinden yapılan açıklamada, kararın alınmasında salgının vizonlara bulaşması ve çiftliklerde çalışanlarda …

  Reklam
  Hollanda’da koronavirüs nedeniyle vizon çiftlikleri kapatılıyor

  Hollanda hükümetinin internet sitesinden yapılan açıklamada, kararın alınmasında salgının vizonlara bulaşması ve çiftliklerde çalışanlarda görülen vakaların artması gerekçe gösterildi.

  Daha önce 2024’te kapatılması öngörülen çiftliklerin, vaka sayıları sebebiyle 2021’de tamamen kapatılmasına karar verildiği belirtildi.

  Çiftliklerin kapatılması ve itlaf edilecek hayvanların bedelleri için hükümetin ek 150 milyon euro bütçe oluşturduğu bilgisi de paylaşıldı.

  “VİRÜS VİZON ÇİFTLİKLERİNE YAYILDI”

  Açıklamada sözlerine yer verilen Hollanda Sağlık Refah ve Spor Bakanı Hugo de Jonge “Tüm önlemlere rağmen virüsün vizon çiftliklerinde yayılmasının önlenememesi üzücü. Virüsün bu şekilde yayılmaya devam etme riskini alamayacağımız için bu kararı aldık.” dedi.

  Hollanda Tarım, Doğa ve Gıda Güvenliği Bakanı Carola Schouten de “Geçtiğimiz aylarda vaka sayılarında görülen artışın önümüzdeki yıl yaşanmaması için hükümet zorunlu kapatma kararı aldı.” ifadelerini kullandı.

  HOLLANDA’DA 150 VİZON ÇİFTLİĞİ VAR

  Geçen aylarda 40’tan fazla vizon çiftliğinde Kovid-19 vakası görülmesi üzerine buraların kapatılmaları kararlaştırılmış ve bütün hayvanlar itlaf edilmişti.

  “Dünyanın 4. büyük vizon besicisi” olan Hollanda’da özellikle Almanya ile olan doğu sınırı başta olmak üzere yaklaşık 150 vizon çiftliği bulunuyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ