Gram Altın ALTIN 440.948
Polisim Dergisi

  İngiltere ücret desteğini Mart’a uzattı

  İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilediği ülke ekonomisine destek sağlamak amacıyla kapalı olan şirketlerin …

  Reklam
  İngiltere ücret desteğini Mart’a uzattı

  İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilediği ülke ekonomisine destek sağlamak amacıyla kapalı olan şirketlerin çalışanlarına verilen ücret desteğini Mart ayı sonuna kadar uzattığını açıkladı.

  Sunak Avam Kamarası’na yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını kısıtlamaları nedeniyle kapanan şirketlerdeki işçilerin maaşlarının yüzde 80’ini karşılayan devlet desteğinin, 2 Aralık’taki kısmi karantinanın sona ermesinin ardından tekrar devam edeceğini söyledi.

  Sunak daha önce yaptığı açıklamalarda destek programının 31 Ekim’de sona ermesi gerektiğini savunuyordu. Başlangıçta üç ay sürmesi planlanan bir programın bir yıldan uzun süre devam edecek olması, koronavirüs salgınının İngiltere ekonomisine ne çapta bir zarar verdiğinin bir göstergesi.

  Böylelikle salgının ikinci dalgasının etkisinde altındaki ülkede işletmeleri desteklemek amacıyla altı hafta içinde beş önemli düzenleme hayata geçmiş oldu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ