Gram Altın ALTIN 501.044
Polisim Dergisi

  İngiltere ve Fransa, Yunanistan’a fırkateyn satma peşinde

  Doğu Akdeniz’de Yunanistan tansiyonu yükseltmek isterken, bölgedeki haklarını savunan Türkiye, sorunların çözümü için müzakere vurgusu yapıyor …

  Reklam
  İngiltere ve Fransa, Yunanistan’a fırkateyn satma peşinde

  Doğu Akdeniz’de Yunanistan tansiyonu yükseltmek isterken, bölgedeki haklarını savunan Türkiye, sorunların çözümü için müzakere vurgusu yapıyor.

  Bölgedeki gerginliği fırsat bilen İngiltere ve Fransa ise Yunanistan’a fırkateyn satmak istiyor.

  Meta-defense adlı Fransız haber sitesi, “Yunanistan, Tip 23 fırkateynleri için Londra ile görüşme halinde” başlıklı bir haber yayınladı.

  “İNGİLTERE HAZIR”

  Yunanistan Savunma Bakanlığı’na yakın kaynaklara dayandırılan bilgiye göre, Londra’nın, Tip 23 fırkateynleri Yunan donanmasına vermeye hazır olduğu ifade edildi.

  Fırkateynlerin sayısı, zamanlaması ve fiyatı konusunda ise bilgi paylaşılmadı. İngiliz Kraliyet Donanması’nda halihazırda 13 adet Tip 23 fırkateyn görevde bulunuyor.

  “YUNANİSTAN DONANMASI EKSİKLİK YAŞIYOR”

  Yunanistan donanmasının fırkateyn eksikliği yaşadığı belirtilen haberde, bu durumun Ege Denizi’nde Türkiye’ye karşı sıkıntı oluşturduğu aktarıldı.

  Atina’nın yıllardır yeni ya da ikinci el gemiler almak istediği aktarılırken, Yunan ve Fransız yetkililerin konuyu müzakere ettiği kaydedildi. Bununla birlikte iki ülke arasındaki müzakerelerin çıkmazda olduğu bildirildi.

  FRANSA İLE GÖRÜŞÜYORLAR

  Daha önce “Bulgarian Military” adlı internet sitesi, Yunanistan’ın Fransa’dan 2.8 milyar dolar değerinde iki adet Belharra sınıfı fırkateyn alımı için görüşmelerini sürdürdüğünü yazmıştı.

  İngiliz Kraliyet Donanması’na ait Tip 23 fırkateyni


  Fransa’nın Belharra fırkateyni

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ