Gram Altın ALTIN 440.619
Polisim Dergisi

  İngiltere’de maaş desteği mart sonuna uzatıldı

  İngiltere Maliye Bakani Rishi Sunak, İngiltere’de koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle çalışamayacak durumunda …

  Reklam
  İngiltere’de maaş desteği mart sonuna uzatıldı

  İngiltere Maliye Bakani Rishi Sunak, İngiltere’de koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle çalışamayacak durumunda olanlara yapılan maaş desteğinin mart ayının sonuna kadar uzatılacağını bildirdi

  İngiliz Parlamentosu’nda konuşan Sunak, daha önce ekim ayının sonunda tamamlanan ücretli izin desteğinin, gelecek yılın mart ayının sonuna kadar devam ettirilmesine karar verildiğini, bu program kapsamında çalışamayacak durumda olanların maaşlarının yüzde 80’inin 2 bin 500 sterline kadar ödeneceğini söyledi.

  Sunak, “İşletmeler kış aylarında güvence vermek istiyoruz. Bu güvence milyonlarca insanın istihdamının korunmasına yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

  200 binden fazla kişi işten çıkarıldı

  İngiltere’de karantina uygulamasının başladığı mart ayından bu yana, özellikle hizmet sektörü başta olmak üzere, farklı sektörden çok sayıda şirket yaklaşık 200 binden fazla kişinin işten çıkarılmasına karar verdi.

  İngiltere Merkez Bankası (BoE) bugün yaptığı açıklamada ağustos ayında yüzde 4,5 olan işsizliğin gelecek yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,75 ile zirve seviyesine ulaşmasının beklendiğini bildirdi.

  İngiltere’de salgın mücadele kapsamında alınan ikinci karantina kararı dün gece yarısından itibaren uygulanmaya başlandı.

  İkinci karantina kararı kapsamında bar, restoran ve temel ihtiyaç malzemeleri satmayan tüm işletmeler kapatıldı.

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ